شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی + ۱۱ نکته مهم

آنچه در این مقاله می‌خوانید
نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی
نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی + ۱۱ نکته مهم
آنچه در این مقاله می‌خوانید

هر روزه مسمومیت‌های سطحی و شدیدی در اثر عدم رعایت نکات ایمنی هنگام کار با مواد شوینده صنعتی اتفاق می‌افتد. آسیب‌های ایجاد شده در اثر استفاده نادرست مواد شوینده شاید در کوتاه مدت اثری نداشته باشند، اما اثر خود را در بلند مدت به صورت انواع سرطان، آسیب‌های ریوی. پوستی نشان خواهند داد. در این مطلب از بی‌نظیرکاران به بررسی نکاتی که لازم است حین کار با مواد شوینده رعایت شود خواهیم پرداخت.

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی

خوب است بدانید مجوز تولید و پخش فقط به شرکت‌هایی داده می‌شود که نکات ایمنی مهم را برای تولید شوینده‌های بی‌خطر و امن به درستی رعایت کنند. با این وجود باز هم باید در هنگام کار با مواد شوینده صنعتی ، نکات ایمنی را رعایت نمود. در این قسمت به بررسی نکات ایمنی خواهیم پرداخت:

 1. حتما پیش از هر بار استفاده مطالب روی جعبه و یا بروشور کالا را کاملا مطالعه نمایید. تولیدکنندگان همواره نکات ضروری را بر روی جعبه می‌نویسند.
 2. بعضی از مواد شوینده سمی و یا قابل اشتعال می‌باشند. پس حتما آن‌ها را در محیطی مناسب با دمای متوسط و دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 3. هرگز و تحت هیچ شرایطی بدون دستکش، ماسک و لباس مناسب کار از مواد شوینده استفاده نکنید. همچنین موقع کار با این مواد از عینک محافظ چشم نیز استفاده نمایید.
 4. طول عمر این مواد بسیار بالاست. پس به خاطر داشته باشید هرگز ظرف این مواد را در طبیعت رها نکنید. زیرا می‌تواند آثار مخربی بر روی محیط زیست داشته باشد. پس با رعایت کامل نکات ایمنی ظرف آن‌ها را معدوم نمایید.
 5. با توجه به بالا بودن قیمت مواد شوینده و همچنین غلیظ بودن این مواد، لازم نیست هنگام هربار کار با مواد شوینده صنعتی مقدار زیادی مواید شوینده بردارید. گاهی با ریختن مقدار اندکی از این مواد داخل یک ظرف آب می‌توان به خوبی هر سطحی را تمیز نمود. برای انتخاب مقدار مناسب مواد شوینده صنعتی حتما به دستورالعمل ذکر شده روی جعبه توجه نمایید.
 6. در صورت داشتن هرگونه بیماری زمینه‌ای، پوستی یا بیماری‌های ریوی، از به کار بردن مواد شوینده خودداری نمایید.
 7. در هنگام استفاده از این مواد تهویه مناسب ایجاد کنید.
 8. پس از استفاده از این مواد، ظرف آن را در مکانی امن قرار دهید.
 9. از ترکیب مواد شوینده با آب داغ و یا مواد شوینده با یکدیگر جدا خودداری نمایید.
 10. از آبکشی کامل سطوح شسته شده پس از کار با مواد شوینده صنعتی غافل نشوید.
 11. برای نظافت هر نوع سطحی شوینده مناسب آن سطح را استفاده نمایید. برای انتخاب شوینده مناسب می‌توانید بررسی انواع مواد شوینده صنعتی به طور کامل را مطالعه نمایید.

نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی

پیش از کار با مواد صنعتی تمامی موارد بالا را با خود یادآوری کنید. توجه داشته باشید کار با مواد و شوینده های صنعتی دارای حساسیت بالایی هستند. پس از وسایل ایمنی مانند لباس مخصوص در زمان مصرف محصولات استفاده کنید.

جمع بندی کار با مواد شوینده صنعتی

در این مطلب از گروه شرکت بی نظیرکاران به بررسی نکات ایمنی کار با مواد شوینده صنعتی پرداختیم. رعایت این نکات برای جلوگیری از مسمومیت و آسیب‌های بلند مدت پوستی و ریوی بسیار ضروری می‌باشد. پیشنهاد ما این است که هنگام کار با این مواد از متخصص کمک بگیرید. شرکت بی‌نظیر کاران با سال‌ها تجربه در امر شستشو و نظافت با پرسنلی مجرب و ماهر در خدمت شماست تا امر شستشوی و ضدعفونی منزل یا محل کار شما را با استفاده از بهترین و درجه یک‌ترین مواد شوینده صنعتی به نحو احسن انجام دهد.

این مجموعه همواره بهترین و با کیفیت ترین نوع محصولات و شوینده های تخصصی و عمومی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید از این محصولات برای مصارف cip و cop نیز بهره بگیرید. در نظر داشته باشید تمامی محصولات دارای آخرین سطح استانداردها هستند. این پس در صورت نیاز فورا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه