شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

 ویژگی های شوینده صنعتی مناسب – بهترین مواد شوینده صنعتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
 ویژگی های شوینده صنعتی مناسب
 ویژگی های شوینده صنعتی مناسب – بهترین مواد شوینده صنعتی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

مواد شوینده صنعتی چیست؟ شوینده صنعتی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ ضدعفونی کردن و نظافت سطوح صنعتی یکی از مهم‌ترین کاربردهای مواد شوینده است که انتخاب نوع مناسب این مواد شوینده اهمیت بسیار زیادی دارد. برای تمیز کردن هر نوع آلودگی نیاز به نوع خاصی از مواد شوینده وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد شوینده صنعتی مناسب و ویژگی‌های آن بیشتر بدانید.‌

مواد شوینده صنعتی

همانطور که می‌دانید مواد شوینده وظیفه برطرف و تمیز کردن آلودگی‌ها را به عهده دارند. مواد شوینده صنعتی برای رفع آلودگی‌ها از تجهیزات صنعتی استفاده و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. برای بهبود سطح کیفی نظافت محیط‌های صنعتی و تجهیزات صنعتی استفاده از مواد شوینده قوی و چربی‌زدا بسیار تاثیرگذار است.

انواع مواد شوینده صنعتی

انواع مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی بر اساس کیفیت و کاربردی که دارند به پنج دسته مهم شامل شوینده اسیدی، شوینده قلیایی، ضدعفونی کننده‌ها، پاک کننده چربی‌ها و شوینده پایه حلال تقسیم می‌شوند.

مواد شوینده اسیدی

مواد شوینده اسیدی توانایی حل کردن رسوباتی مانند کلسیم، منیزیم و رسوبات حاصل از سختی آب را دارند. در این نوع از مواد شوینده از اسید به عنوان ماده اصلی تشکیل‌دهنده و پاک‌کننده استفاده می‌شود‌. این مواد شوینده به دلیل خاصیت خورندگی بالایی که دارند برای نظافت سطوح آلومینیومی و آهن گالوانیزه کاربردی ندارند.

از این مواد شوینده می‌توان برای حذف آلودگی‌هایی از جمله سیمان، گچ، رنگ و آلودگی‌های قلیایی دیگر استفاده کرد. بهترین گزینه برای نظافت سطوحی از جنس گرانیت و ماسه، شوینده‌های اسیدی هستند. این ماده شوینده پرکاربرد به دو دسته اصلی شامل اسیدهای آلی و غیر آلی تقسیم می‌شوند که اسیدهای آلی خاصیت خورندگی کم‌تری دارند و ضعیف‌تر از نوع غیر آلی هستند.

مواد شوینده قلیایی

شوینده های قلیایی فرآیند CIP جز اصلی‌ترین گروه شوینده صنعتی مناسب هستند که توانایی حل کردن پروتئین‌ها را دارند. این ماده شوینده خاصیت خورندگی بالایی دارد و برای انسان بسیار مضر است به طوریکه در تماس با پوست بدن باعث آسیب رساندن به آن می‌شوند. از شوینده‌های قلیایی به دلیل قوی بودن آن  برای حذف وکس‌ها، حذف روغن حرارت دیده و گریس و از بین بردن آلودگی‌های بسیار عمیق استفاده می‌شود.

همچنین این شوینده به دلیل قیمت به صرفه‌ای که دارد، برای شستشوی رستوران‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی و سالن‌های غذاخوری کاربرد دارد.

پاک‌کننده چربی ها (چربی زداها)

پاک‌کننده چربی ها (چربی زداها)

از مواد شوینده چربی‌زدا که حلال چربی‌های صنعتی هستند برای رفع آلودگی‌های روغنی و حذف گریس استفاده می‌شود. این مواد شوینده خاصیت ضد میکروبی بالایی دارند اما پاک کننده‌های قوی نیستند. از این مواد برای هیدرولیز کردن چربی‌ها و تجزیه مولکول‌های آن‌ها استفاده می‌شود.‌

ضدعفونی کننده ها

مواد شوینده ضدعفونی کننده علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارند باعث تمیزی و نظافت سطوح صنعتی هم می‌شوند. از این مواد شوینده صنعتی مناسب برای رفع آلودگی‌های عمیق و شرایط محیطی حساس استفاده می‌شود.

شوینده پایه حلال

از شوینده پایه حلال به دلیل وجود حباب‌های هیدروکربنی در آن، برای نظافت سطوح چوبی، بتن، سنگ و مگنزیت استفاده می‌شود. همچنین برای رفع آلودگی‌هایی مانند روغن، گریس، مایعات، واکس حلال و خمیرها این نوع شوینده کاربرد دارد.

عملکرد انواع مواد شوینده صنعتی

همانطور که می‌دانید استفاده از مواد شوینده باعث افزایش سرعت فرآیند نظافت و آسان شدن آن می‌شود. در صورتی که برای نظافت و رفع آلودگی‌ها از مواد شوینده صنعتی مناسب استفاده نشود، نیاز به استفاده از نیروی انسانی بیشتر می‌شود. برای نظافت سطوح و محیط‌های صنعتی آب به تنهایی کافی نیست و در کنار آب به مواد شوینده مناسب نیاز است.

ویژگی های شوینده صنعتی مناسب

ویژگی‌های شوینده صنعتی مناسب

هر کدام از انواع مواد شوینده صنعتی ویژگی‌های مهمی دارند که باعث تمایز آن‌ها می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا شوید.‌

  • توانایی حلال بودن در آب
  • توانایی از بین بردن سختی آب
  • نداشتن خورندگی
  • خاصیت چربی‌زدایی بالا
  • توانایی حذف کردن رنگ
  • توانایی نفوذ بالا
  • سازگار بودن با محیط زیست
  • سمی نبودن
  • صرفه اقتصادی داشتن
  • توانایی حل کردن آلودگی‌ها

نحوه انتخاب مواد شوینده صنعتی مناسب

نحوه انتخاب مواد شوینده صنعتی مناسب

برای اینکه مواد شوینده مناسبی انتخاب کنید باید به چند نکته مهم توجه نمائید. توجه به میزان آلودگی و نوع آن اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین انتخاب نوع ماده شوینده براساس جنس سطحی که نیاز به نظافت دارد بسیار مهم است. ماده شوینده باید به گونه‌ای انتخاب شود که به سطح آسیب نرساند. با انتخاب ماده شوینده براساس نوع آلودگی می‌توانید کیفیت نظافت را افزایش دهید.‌

نتیجه گیری

در این مقاله از شرکت بی نظیرکاران با انواع مواد شوینده صنعتی آشنا شدید و ویژگی‌های شوینده صنعتی مناسب را با هم بررسی کردیم. استفاده از مواد شوینده بر اساس نوع آلودگی و نوع سطح تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت نظافت می‌گذارد. شرکت بی نظیر کاران به شما کمک می‌کند، بهترین نوع ماده شوینده را براساس محیط و سطح آلودگی داشته باشید.‌

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه