شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

محلول شوینده CIP اسیدی چیست؟ بررسی ۳ کاربرد شوینده CIP

آنچه در این مقاله می‌خوانید
محلول شوینده CIP اسیدی چیست|بررسی کاربرد آن
محلول شوینده CIP اسیدی چیست؟ بررسی ۳ کاربرد شوینده CIP
آنچه در این مقاله می‌خوانید

کاربرد شوینده CIP اسیدی یکی از الزامات استاندارد است که باید در کارخانه‌های صنایع غذایی رعایت شود، که شستشو به روش CIP است که به آن، شستشو در محل نیز گفته می‌شود. در این روش با استفاده از دستگاه CIP و بدون نیاز به جداسازی ماشین‌آلات و تجهیزات می‌توان به خوبی محفظه‌ها را شستشو و ضدعفونی کرد.

در این روش علاوه بر دستگاه مخصوص باید از محلول شوینده اسیدی CIP نیز استفاده کرد و آن را با استفاده از نازل‌های مخصوص به داخل ماشین‌آلات پمپاژ کرد. این شوینده در یک مسیر رفت‌وبرگشت تجهیزات موردنظر را شستشو داده و سطح‌ آن‌ها را به خوبی میکروب‌زدایی می‌کند.

در این مقاله از شرکت بی‌ نظیر کاران نه تنها شما را با دستگاه مخصوص CIP آشنا می‌کنیم بلکه شوینده ها و ضدعفونی کننده‌ های اسیدی فرایند CIP را نیز بررسی خواهیم کرد. این شرکت تولید‌کننده انواع شوینده‌های COP و CIP در ایران است که سوابق درخشانی در حرفه خود به دست آورده است.

محلول شوینده CIP اسیدی

محلول شوینده CIP اسیدی

تحقیقاتی که بر روی شوینده‌های CIP انجام شد باعث ساخت محلول پراستیک اسید (یک ضدعفونی‌کننده سطح بالا) شده است که قابلیت تماس مستقیم با محصولات غذایی را دارد. این ماده شیمیایی جایگزین مناسبی برای اسید نیتریک است زیرا در زمان استفاده از آن کف ساخته نمی‌شود در نتیجه نیازی به شستشوی نهایی با آب گرم  نیست. بدین ترتیب در مصرف سوخت برای گرم کردن آب و همچنین میزان مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

از آنجایی که این محلول شوینده اسیدی CIP ماندگاری بالایی دارد، نیازی به استفاده از آب استریل نیز نیست. ضمن اینکه از پساب سیستم CIP که با این محلول کار کرده است نیز به عنوان محلول ضدعفونی‌کننده ساختمان مثلاً برای کف سالن‌های تولید، استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای ضدعفونی کردن فاضلاب به جای کلر استفاده کرد.

شرکت بی‌نظیرکاران با طراحی شوینده‌های مختلف برای دستگاه CIP توانسته است محصولاتی داخلی با کیفیت بالا در اختیار مشتریان خود قرار دهد. محلول شوینده اسیدی CIP این شرکت با مقدار کف پایین است که از آن برای حذف رسوبات معدنی نظیر اگزالات کلسیم استفاده می‌شود. از این محصول حتی می‌توان تحت‌فشار بالا و جریان آشفتگی نیز استفاده کرد.

کاربرد محلول شوینده اسیدی CIP

محلول شوینده CIP بی‌نظیرکاران در دو مدل مناسب برای صنایع آب‌معدنی و آشامیدنی و صنایع غذایی طراحی و تولید شده است. علاوه بر این در میان محصولات متنوع این شرکت یک محلول ضدعفونی‌کننده بر پایه پراستیک اسید با فعالیت بالای اکسیدکنندگی به چشم می‌خورد.

از این محصول در سیستم‌های CIP و COP و برای شستشوی ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع غذایی لبنی و نوشیدنی استفاده می‌شود. این محلول پیشرفته فاقد کف است و در نتیجه نیازی به آبکشی ندارد. شوینده ها و ضدعفونی کننده های اسیدی فرایند CIP تمامی میکروارگانیسم‌ها مانند باکتری، قارچ، مخمر، اسپور و ویروس را از بین می‌برد و بوی بد ناشی از آن‌ها را نیز رفع می‌کند.

آشنایی با دستگاه CIP و عملکرد آن

دستگاه مخصوص CIP با به گردش درآوردن محلول‌ها و شوینده‌های ضدعفونی‌کننده سطح بالا در مدت‌زمان مشخصی می‌تواند ماشین‌آلات مختلف صنعتی را ضدعفونی و از عوامل میکروبی پاک نماید. دستگاه‌های اتوماتیک CIP از لحاظ عملیات، ساختار و میزان اتوماسیون با همدیگر تفاوت‌های اساسی دارند اما وجه تشابه آن‌ها استفاده از مواد شوینده یکسان است که به طور معمول از محلول شوینده اسیدی CIP ، مایع سود، آب داغ و آب استریل تشکیل شده است.

مواد شوینده از طریق نازل‌های تعبیه شده در دستگاه‌های CIP به ماشین‌آلات تزریق می‌شوند و در یک مسیر رفت‌وبرگشت تمام سطوح صنعتی و تولیدی را پاک‌سازی و ضدعفونی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان در تلاش هستند تا با کاهش مدت‌زمان عملیات، مصرف کمتر آب و شوینده ها و ضدعفونی ‌کننده های فرآیند CIP عملکرد این دستگاه را بهبود ببخشند.

خرید محلول شوینده اسیدی CIP از فروشگاه اینترنتی بی نظیرکاران

خرید محلول شوینده اسیدی CIP از فروشگاه اینترنتی بی نظیرکاران

در صورتی که می‌خواهید باکیفیت‌ترین محلول شوینده اسیدی CIP را به صورت آنلاین سفارش و تهیه کنید همین حالا نام بی‌نظیرکاران را در مرورگر خود جستجو کنید. محصولات متنوع این شرکت پاسخگوی نیاز بسیاری از صنایع مختلف است و قیمت آن‌ها نیز تضمین شده است.

شرکت بی‌ نظیر کاران با همکاران بین‌المللی خود در شرکت‌های Kevac، Klindex، Taski و Diversey مشارکت می‌کند و با به‌کارگیری دانش روز دنیا شوینده‌های نوینی تولید می‌نماید. شرکت بی نظیرکاران در عرصه تولید این محصولات فعالیتی انحصاری و رسمی انجام می‌دهد.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه