شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

بررسی جامع انواع شوینده های صنعتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
انواع شوینده های صنعتی
بررسی جامع انواع شوینده های صنعتی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شستشوی صنعتی برای صنایع غذایی، لبنیات، نوشیدنی و همچنین نگهداری ساختمان های صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از انواع شوینده های صنعتی برای بهداشت و نظافت بیمارستان‌ها و دیگر اماکن عمومی به دلایل بهداشتی باید از فعالیت‌های کلیدی باشد.

خطر ابتلا به بیماری‌های واگیردار باعث شده مصرف‌کنندگان بیش‌ازپیش از خطرات عدم رعایت نظافت آگاه شوند. پیش‌بینی می‌شود که افزایش آگاهی مصرف‌کننده از بیماری‌های عفونی ناشی از باکتری ها و ویروس ها، محرک رونق مواد شوینده صنعتی خواهد بود.

حفظ پاکیزگی محیط مراقبت‌های بهداشتی و درنتیجه به حداقل رساندن غلظت عوامل بیماری زا، بهترین راه برای جلوگیری از عفونت ها است. کنترل این امر، به‌طور مستقیم به ایمنی بیمار و همچنین کاهش هزینه مراقبت‌های بهداشتی برای مردم کمک می‌کند. به این منظور از شوینده های صنعتی باید استفاده کرد.

ابتدا به تعریف مواد شوینده می‌پردازیم. سپس، کاربردهای انواع شوینده های صنعتی در صنایع مختلف را بررسی نموده و درنهایت با یک جمع‌بندی در این خصوص، به این مقاله خاتمه می‌دهیم. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

انواع شوینده های صنعتی چیست؟

انواع شوینده های صنعتی چیست؟

مواد شوینده ماده یا مخلوطی است که حاوی صابون و یا سورفاکتانت (هرگونه ماده یا مخلوط آلی) است که برای فرآیندهای شستشو و تمیز کردن در نظر گرفته‌شده است. انواع مواد شوینده در بازار، ممکن است به اشکال مختلف وجود داشته باشند. مواد شوینده شامل پودرهای سنتی، قرص‌های تک دوزی، مایعات غلیظ، کپسول های مایع، خمیرها و غیره هستند است.

این مواد برای رفع نیازهای مصرف کنندگان در زمینه تمیز کردن، مراقبت از پوست، مراقبت از پارچه و عطرها ارائه می‌شوند. این مواد، ممکن است برای اهداف خانگی، سازمانی یا صنعتی مورد استفاده قرار گیرند. مواد شوینده یک دسته از سورفکتانت ها هستند که هنگام رقیق شدن در آب خاصیت پاک کنندگی دارند. بیشتر شوینده ها آکیل بنزن سولفونات هستند. درحالی‌که مواد شوینده برای تمیز کردن استفاده می‌شود، از آن‌ها به‌عنوان افزودنی‌های سوخت و معرف‌های بیولوژیکی نیز استفاده می‌شود.

انواع پاک‌کننده‌های شیمیایی

مواد پاک کننده شیمیایی باید بسیار مؤثر و درعین‌حال کارآمد باشند. جنبه بسیار مهم دیگر، تأثیر آن‌ها بر محیط زیست است. تمیز کردن محصولات به شکل محلول هایی که به فاضلاب می‌رسند باید حداقل خطر را برای محیط زیست داشته و به‌راحتی تجزیه پذیر باشند.

معرفی انواع شوینده های صنعتی

معرفی انواع شوینده های صنعتی

به‌طورکلی انواع مواد شوینده و پاک کننده به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

  • صابون ها
  • مواد شوینده خشکشویی ها
  • مواد پاک کننده سطوح سخت
  • شوینده های صنعتی و تجاری
  • مواد شوینده لباسشویی خانگی
  • محصولاتی برای مراقبت و محافظت

کاربردهای انواع شوینده های صنعتی

در ادامه قصد داریم به بررسی جامع کاربرد انواع شوینده ها در صنایع مختلف ازجمله صنایع غذایی و لبنی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، هتل ها و اماکن توریستی… بپردازیم:

کاربرد انواع شوینده های صنعتی در کارخانجات و صنایع تولیدی

بزرگترین کاربرد انواع شوینده های صنعتی در صنایع و کارخانجات تولیدی و کارگاه های تولیدی، مرتبط با نظافت فنی است. برای این منظور، محصولاتی با طیف گسترده ای وجود دارد. شوینده های صنعتی برای تمیز کردن فضای داخلی کارخانه های تولیدی، خطوط تولید، تجهیزات و دستگاه ها، راهروها و سالن های تولیدی به کار برده می شود.

مواد شوینده صنعتی شوینده های مناسب برای کارگاه های خودرو، انبارها و تجهیزات آن‌ها (به‌عنوان‌مثال وسایل نقلیه حمل و نقل) است. شوینده های مناسب برای انواع خاصی از سطوح مانند فلزات یا برای کاربردهای خاص مانند چربی زدایی، صیقلی کردن یا تصفیه شیمیایی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد انواع شوینده های صنعتی در بخش نفت، گاز و پتروشیمی

کاربرد انواع شوینده های صنعتی در بخش نفت، گاز و پتروشیمی

در این صنعت، از مواد شیمیایی چربی زدا به‌عنوان پاک کننده مواد نفتی و روغنی استفاده می‌شود. آن‌ها جایگزین‌های عالی برای چربی گیرهای خطرناک و مبتنی بر حلال هستند. شوینده های صنعتی، روغن ها و گریس ها، لجن، گل، برش های مایعات، شار و باقی‌مانده‌های نفت را حذف می‌کند.

تجهیزات تمیز در این صنعت، مستقیماً باکیفیت و کارآمدی محصولات خروجی ارتباط دارد. محصول تانکرجنت، یکی از محصولاتی است که توسط صنایع آرال شیمی در این حوزه تولیدشده و باقیمتی مناسب نسبت به ورژن های خارجی و البته باکیفیتی مشابه تولیدات خارجی، در اختیار فعالین این حوزه قرار می‌گیرد.

کاربردهای معمولی شوینده های صنعتی

کاربردهای معمولی انواع شوینده صنعتی شامل حذف امولسیون‌ها، ذرات معلق، روغن، آلاینده های آلی و معدنی از کوارتز، شیشه، سیلیکون، سرامیک و فلزات است. شوینده ها همچنین در حذف خاک از غشاهای(ممبرین ها) فیلتر مورداستفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب های نفت و گاز به کار می‌روند.

کاربرد انواع شوینده های صنعتی در هتل ها، اماکن توریستی و گردشگری

گروه دیگری از شوینده های صنعتی، با فرمولاسیون ویژه ای در صنعت گردشگری (مراکز اقامتی، توریستی) استفاده می‌شوند. هتل ها و مراکز تفریحی عمومی، عمدتاً برای شستشوی مکانیکی ظرف‌ها، تمیز کردن تجهیزات پخت‌وپز و ضدعفونی استفاده از این شوینده ها استفاده می‌کنند.

شوینده قوی چربی زدا برای از بین بردن لکه های چربی در ظروف آشپزخانه های خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. شرکت بی‌نظیر کاران با سال‌ها تجربه در امر شستشو و نظافت با پرسنلی مجرب و ماهر در خدمت شماست تا امر شستشوی و ضدعفونی منزل یا محل کار شما را با استفاده از بهترین و درجه یک‌ترین مواد شوینده صنعتی به نحو احسن انجام دهد.

این مجموعه همواره بهترین و با کیفیت ترین نوع محصولات و شوینده های تخصصی و عمومی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید از این محصولات برای مصارف cip و cop نیز بهره بگیرید. در نظر داشته باشید تمامی محصولات دارای آخرین سطح استانداردها هستند. این پس در صورت نیاز فورا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه