شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

راهنمای کامل ضدعفونی سالن قارچ با روش هایی مدرن و اثربخش

آنچه در این مقاله می‌خوانید
ضدعفونی سالن قارچ
راهنمای کامل ضدعفونی سالن قارچ با روش هایی مدرن و اثربخش
آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروزه افزایش جمعیت باعث شده است که انسان‌ها بر اساس سلیقه و نیاز خود با حداقل هزینه ممکن، مواد خوراکی متنوعی را تهیه کنند. پرورش قارچ از گذشته تا امروز بسیار پر‌طرفدار بوده است. ضمن اینکه این محصول به دلیل داشتن پروتئین، اسید آمینه، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی در وعده‌های غذایی انسان به عنوان ماده‌ای بسیار مقوی وجود دارد و نیازمند توجه به ضدعفونی سالن قارچ (Disinfection of the mushroom cultivation hall) است.

برای پروش قارچ باید شرایط خاصی را مد نظر داشت تا محصول با کیفیتی داشته باشید از جمله این شرایط می‌توان به تهویه مناسب، رطوبت کافی، میزان دما، ورود و خروج افراد به سالن‌های پرورش قارچ اشاره داشت. در این مطلب از وب سایت بی نظیر کاران شما را با اهمیت ضدعفونی سالن قارچ و تاثیر آن بر کیفیت محصول می‌پردازیم.

شرایط اتاق پرورش قارچ چیست؟

اتاق پرورش قارچ باید شرایطی به رخ زیر داشته باشد:

  • وجود دیوار‌های سیمانی برای اتاق پرورش قارچ ضروری است زیرا باید جنس آن به صورتی باشد که رطوبت مناسب در آن حفظ شود.
  • سالن‌های پرورش قارچ باید محلی برای خارج شدن آب داشته باشد.
  • از جمله شرایط بسیار مهم اتاق پرورش قارچ می‌توانیم به نصب تهویه و هوادهی مناسب اشاره کنیم.
  • سالن‌های پرورش قارچ برای حفظ کیفیت محصول باید بدون درز باشد.
  • این اتاق باید شرایط مناسبی برای نصب وسایل گرمایشی داشته باشد.
  • این اتاق باید مناسب برای لوله‌کشی آب و ایجاد رطوبت از طریق آب‌پاشی باشد.
  • سالن‌های پرورش قارچ باید از ارتفاع مناسبی برای ایجاد طبقات برخوردار باشد.

لازم به ذکر است که برای سالن‌های پرورش قارچ استفاده از کمپوست بسیار مناسب و کاربردی است ضمن اینکه اجزای آن باید به صورت کامل قابلیت بررسی و کنترل داشته باشد.

شرایط اتاق پرورش قارچ چیست؟

ضدعفونی سالن قارچ چگونه است؟

ضدعفونی سالن قارچ به منظور از بین بردن عوامل بیماری‌زا، انواع باکتری، ویروس، میکروب و … کاربرد دارد. ضمن اینکه بسیاری از آلودگی‌ها را از دیوارها، کف سالن، پوشش کارکنان، ظروف و وسایل مخصوص کار از بین می‌برد. از جمله مواد ضدعفونی‌کننده رایج برای ضدعفونی به روش سنتی می‌توانیم به استفاده از وایتکس اشاره کنیم. همچنین امروزه از الکل اتیلیک رقیق برای ضدعفونی ابزار و سالن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ضدعفونی سالن قارچ (Disinfection of the mushroom cultivation hall) معمولا از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و فرایند شستشو با استفاده از آب جوش و بخار است همچنین استفاده از سیستم CIP نیز بسیار مناسب است.

مهم‌ترین مواد ضدعفونی سالن قارچ

ضدعفونی کردن سالن‌های پرورش قارچ از مهم‌ترین اصولی است که برای سالم‌سازی محیط بسیار ضروری و کاربردی است. بیشتر مواد ضدعفونی‌کننده می‌توانند در مدت زمان کم و با میزانی محدود فرایند پاکسازی محیط را انجام دهند. از کاربردی‌ترین مواد که به عنوان گندزدا و ضدعفونی کننده محیط در سالن‌های پرورش قارچ مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توانیم به فرمالین، هیدروژن پراکساید، پراستیک اسید و … اشاره کنیم که در ادامه به شرح هر کدام می‌پردازیم:

فرمالین

از جمله مواد ضد عفونی کننده و گند زدا می‌توانیم به فرمالین با نام‌های فرمالدئید و متیل آلدئید اشاره کنیم که این ماده برای ضد عفونی سالن قارچ از مهم ‌ترین مواد صنعتی بهداشتی به شمار می‌رود.
فرمالین به دلیل داشتن خاصیت ضد سرطان‌زایی و از بین بردن پالتوژن‌های مختلف ماده ضدعفونی‌کننده بسیار کاربردی شناخته شده است.

هیدروژن پراکساید

یکی از مواد پر‌کاربرد برای از بین بردن انواع قارچ‌ها، باکتری‌ها و به صورت کلی طیف وسیعی از ارگانیسم‌های غیر بهداشتی و بیماری‌زا، آب اکسیژنه و یا هیدروژن پراکساید معرفی شده که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پراستیک اسید

پراستیک اسید ضدعفونی‌کننده بسیار قوی است که علاوه بر پاکسازی سالن پرورش قارچ و نابودی انواع باکتری‌ها و ویوس‌ها آسیب‌زا، اسپورها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مهم‌ترین مواد ضدعفونی‌کننده سالن پرورش قارچ

کدام مواد ضدعفونی‌ کننده برای سالن پرورش قارچ مناسب است؟

به دلیل اینکه قارچ خوراکی بسیار مفید و سالمی در سبد غذایی انسان شناخته شده است از بین بردن و ضدعفونی سالن قارچ بسیار مهم دانسته شده زیرا به صورت مستقیم بر سلامت انسان‌ها اثر می‌گذارد. بنابراین پیشنهاد ما به شما استفاده از بهترین محصولات ضدعفونی‌کننده شرکت بی نظیر کاران بوده که شامل ضدعفونی کننده‌های دست اپتیمم بک، اچ 300، اچ 500، اچ 600 و ضدعفونی‌کننده سطوح وی تی 6 است.

معمولا کارشناسانی که مسئول ضدعفونی کردن سالن‌های پرورش قارچ هستند این نکته را می‌دانند که شستشو سالن و میکروب‌زدایی آن باید قبل از مرحله کشت انجام شود. اما با وجود این شرایط امکان ورود آلودگی مجدد وجود دارد. لازم به ذکر است که شرکت بی نظیر کاران بهترین محصولات گندزدا و ضدعفونی کننده محیط را با قیمتی مناسب به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. استفاده از محصولات این شرکت برای انجام فرایند شست و شو و پاکسازی بسیار مناسب است زیرا این محصولات بهداشتی کاملا استاندارد بوده و سلامت انسان و سایر موجودات و محیط زیست را به خطر نمی‌اندازد.

نتیجه گیری

شرکت بی نظیر کاران ارائه‌دهنده بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد. در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات بسیار مناسبی را درباره راهکارهای ضدعفونی سالن قارچ، شرایط و اهمیت آن بیان کنیم تا بتوانید برای پیشرفت و موفقیت در این حرفه عملکرد مناسب‌تری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه