شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

آموزش روش های ضدعفونی سردخانه صنعتی به زبان ساده

آنچه در این مقاله می‌خوانید
ضدعفونی سردخانه صنعتی
آموزش روش های ضدعفونی سردخانه صنعتی به زبان ساده
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از محیط‌های محدود و تحت کنترل، سرد‌خانه است. معمولا از سرد‌خانه‌های صنعتی در ذخیره انواع مختلف میوه‌جات، سبزیجات و سایر مواد غذایی استفاده می‌کنند. به همین خاطر جهت جلوگیری از خراب شدن و کپک زدن آن‌ها حتما باید فرآیند ضدعفونی سردخانه صنعتی (Industrial cold room disinfection) را در مواقع لازم پیاده کرد. از آنجایی که استفاده از تجهیزات مختلف رطوبتی در سرد‌خانه‌ها سبب ایجاد شرایطی مناسب برای نفوذ و رشد برخی از باکتری‌ها می‌شود، ضدعفونی این مکان‌ها از بروز مشکلاتی جدی جلوگیری می‌کند.

در ادامه این مقاله از وب ‌سایت بی ‌نظیر ‌کاران سعی داریم، روش‌های شستشو و ضد‌عفونی سرد‌خانه‌های صنعتی را به زبانی ساده بیان کنیم. گفتنی است که شرکت بی نظیر کاران بهترین محصولات گندزدا و ضدعفونی ‌کننده محیط را با قیمتی مناسب به مشتریان گرامی عرضه می‌کند.

بررسی روش‌های ضدعفونی سردخانه صنعتی به زبان ساده

افرادی که در سردخانه‌های بالای صفر فعالیت دارند و یا کسانی که قصد ذخیره میوه و یا مواد غذایی خود در این نوع مکان‌ها را دارند، باید بدانند که اولین کاری که باید انجام دهند، استریل سرد‌خانه به کمک برخی مواد ضد‌عفونی ‌کننده و گند‌زدا است. البته جهت پاکسازی کامل آن‌ها، تهویه هوا نیز مهم است.

بررسی روش‌های ضدعفونی سردخانه صنعتی به زبان ساده

 

از جمله رایج‌ترین مشکلات در سرد‌خانه‌ها، رشد قارچ است. گفتنی است که جهت حل این مشکل حتما باید تمهیدات لازم را برای ضدعفونی سردخانه صنعتی (Industrial cold room disinfection) و همچنین گردش هوا در نظر بگیرید. در ادامه روش‌های مختلف اجرای این فرآیند را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

  • استفاده از تجهیزات مربوط به لامپ‌های ماورا بنفش جهت ضد‌عفونی کامل هوا و جلوگیری از پخش شدن هر نوع قارچ و کپک
  • انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مواد غیر شیمیایی جهت ضدعفونی کیسه‌ها و یا گونی‌های مربوط به بسته‌بندی مواد غذایی و میوه‌ها
  • نابودی آفات و حشرات جهت جلوگیری از شیوع باکتری‌ و قارچ به کمک تجهیزات مخصوص
  • استریل کردن و ضدعفونی سردخانه صنعتی: به جرات می‌توان گفت که استریل کردن و ضدعفونی محیط سردخانه، بهترین راه جهت افزایش ماندگاری مواد غذایی است. این روش سبب نابودی انواع مختلف باکتری، ویروس، قارچ، پروتوزوا، مخمر و حتی هاگ شده و بار میکروبی هوا را تا حد امکان کاهش می‌دهد.

کاربرد سیستم یونیزاسیون هوا در ضد‌عفونی سرد‌خانه صنعتی

طبق بررسی‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، استفاده از نوعی تکنولوژی نوین در تمامی یخچال‌های خانگی و صنعتی با عنوان سیستم یونیزاسیون هوا به عنوان نوعی ماده ضد‌عفونی ‌کننده و گند‌زدا سبب حفظ کیفیت و دوام مواد غذایی می‌گردد. بدون شک استفاده از این نوع سیستم استاندارد و قابل ‌اعتماد برای ضدعفونی سردخانه صنعتی امری بسیار ضروری و غیر‌قابل انکار است.

کاربرد سیستم یونیزاسیون هوا در ضد‌عفونی سرد‌خانه صنعتی

 

گفتنی است که با تولید همیشگی ازن، سیستم یونیزاسیون هوا شرایط ویژه‌ای را جهت پاک و تمیز نگهداشتن همیشگی سرد‌خانه ایجاد می‌کند و فرصت گسترش میکرو‌ارگانیسم‌های مختلف را در محیط در کوتاه‌ترین مدت از بین می‌برد. لازم به ذکر است که گاز ازنی که در سردخانه‌های صنعتی بالای صفر بهره‌برداری می‌شود، سبب مسدود شدن گاز اتیلن شده و میوه‌ها و سبزیجات را به صورت کوتاه مدت تا نسبتاً طولانی مدت در تازه‌ترین حالت ممکن نگه می‌دارد نگهداری می‌شود. توجه داشته باشید که این گاز سبب بروز موارد لیست شده در پایین به بهترین شکل ممکن می‌شود:

  • جلوگیری از زود رسیدن میوه‌ها
  • حفظ دانه میوه و پیشگیری از کاهش آن
  • محافظت از میوه نسبت به هرگونه پوسیدگی
  • جلوگیری از بروز هرگونه کبودی و جای ضرب‌دیدگی بر روی میوه
  • حفظ زیبایی و طراوت محصولات

سخن پایانی

در مقاله بالا از وب‌ سایت مجموعه بی‌ نظیر‌کاران تمام سعی خود را به کار گرفتیم تا در مورد روش‌های ضد‌عفونی سرد‌خانه‌ صنعتی به کمک انواع مختلفی از گند‌زدا و ضدعفونی‌ کننده محیط صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ثبت سفارشات خود کافی است با شماره تلفن‌های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید. شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه