شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

مواد شوینده صنعتی چیست؟ بررسی کیفیت مواد صنعتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
مواد شوینده صنعتی چیست؟ بررسی کیفیت مواد صنعتی
مواد شوینده صنعتی چیست؟ بررسی کیفیت مواد صنعتی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شوینده ‌های صنعتی برای صنایع غذایی، نوشیدنی، ساختمانی و … از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حفظ پاکیزگی محیط از بهترین راهکارها جهت کنترل آلودگی‌ها و پیش‌گیری از بیماری هاست. بدین منظور باید از مواد شوینده صنعتی متناسب با نوع سطح و میزان آلودگی استفاده نمود. در این مقاله از شرکت بی نظیرکاران به بررسی انواع شوینده‌های صنعتی خواهیم پرداخت.

مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی به موادی با قدرت تمیزکنندگی بسیار بالا گفته می‌شود که می‌تواند تمام آلودگی‌ها و لکه‌های سرسخت سطوح را از بین می‌برد. به همین دلیل امروزه به منظرو حذف آلودگی‌ها، انواع گوناگونی از مواد شوینده تولید و به بازار عرضه شده است. استفاده از شوینده‌های صنعتی هنگام نظافت توسط دستگاه‌های مکانیزه نظافت صنعتی، می‌تواند در بهبود کیفیت شستشو تاثیرگذاری بسیار بالایی داشته باشد.

از مهم‌ترین انواع شوینده‌های صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاک کننده‌های قلیایی
 • پاک کننده‌های اسیدی
 • پاک کننده‌های چربی زدا
 • پاک کننده‌های ضدعفونی کننده
 • پاک کننده‌های پایه حلال

که هرکدام از این موارد ویژگی‌ها، مزایا و معایب خود را دارند. برای بررسی بیشتر شوینده‌های قلیایی که از مهم‌ترین انواع شوینده‌های صنعتی نیز هستند، می‌توانید مطلب شوینده قلیایی چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه نمایید.

ویژگی های مواد شوینده مناسب

ویژگی‌های مواد شوینده مناسب

مواد شوینده صنعتی صرف نظر از نوع آن دارای برخی مشخصه‌های متمایز‌کننده هستند. مهم‌ترین این مشخصات عبارتند از:

 • توانایی در حذف سختی آب
 • حلال بودن در آب
 • خورنده نبودن
 • سازگاری با محیط زیست
 • مقرون به صرفه بودن
 • قابلیت نفوذ بالا
 • قابلیت چربی زدایی قوی
 • قابلیت آب کشی مناسب
 • قابلیت حذف زنگ و پوسته

تقسیم بندی انواع مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده بر اساس پارامترهای مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. توجه به این تقسیم بندی‌ها در انتخاب شوینده درست بسیار تاثیر گذار است.

شوینده های صنعتی بر اساس نوع آلودگی‌ها و نوع سطح

برخی مواد شوینده صنعتی مخصوص تمیز نمودن انواع خاصی از آلودگی‌ها طراحی شده‌اند. ممکن است از این مواد شوینده بتوان برای برطرف کردن تمامی لکه‌ها استفاده نمود، اما بهترین کارایی آن برای همان گروه خاص است. از جمله شوینده‌های صنعتی خاص می‌توان به شوینده‌های آلودگی‌های ناشی از رسوبات و املاح، شوینده‌های سرویس بهداشتی، شوینده‌های آلودگی باکتریایی و میکروبی و … اشاره کرد.

شوینده های صنعتی بر اساس سطح

برخی شوینده های صنعتی مخصوص استفاده روی سطوح خاص با توجه به جنس سطح مربوطه طراحی شده‌اند. بنابراین سطوح مشخص شده را با بالاترین کیفیت و بدون هیچ گونه آسیبی تمیز می‌کنند. همچنین با ایجاد یک لایه محافظ، از جذب آلودگی‌ها می‌کاهند. از جمله این مواد شوینده می‌توان به شوینده‌های سطوح استیل، فلزی، چوبی، پارکت و … اشاره کرد.

بر اساس نحوه استفاده

یکی از مهم‌ترین نکات استفاده از مواد شوینده صنعتی ، نحوه استفاده آن هاست. برخی مواد شوینده برای استفاده دستی تولید شده‌اند. برخی دیگر برای استفاده توسط دستگاه‌های مکانیزه مانند اسکرابر، پولیشر و یا واترجت صنعتی نیز مناسب هستند.

انتخاب ماده شوینده مناسب

هنگام انتخاب شوینده صنعتی، برای حصول نتیجه مطلوب باید به موارد زیر توجه داشت. به طور مثال نوع آلودگی و میزان آن، جنس سطح و روش مورد نظر جهت نظافت باید مورد توجه قرار گیرد. خرید انواع تمیز‌کننده قوی چربی‌های صنعتی و یا سایر انواع مواد شوینده صنعتی ، می‌تواند در بهبود کیفیت تاثیر بسزایی داشته باشد.

کلام آخر

در این مطلب از شرکت بی‌ نظیر کاران به معرفی شوینده‌های صنعتی پرداختیم. برای خرید شوینده‌های صنعتی باید توجه داشت که این مواد، دسته بندی‌های گوناگونی دارند و در بخش‌های مختلفی نظیر دفاتر تولید تجاری، مواقبت‌های بهداشتی، تجاری، وسایل نقلیه، کشاورزی، آشپزخانه و … استفاده می‌شوند. بر این اساس باید دقت داشت که خرید شوینده‌ها طبق نیازها و متناسب با سطح مورد نظر خریداری شود تا کارایی این مواد شوینده صنعتی به حداکثر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه