شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

شستشوی توالت فرنگی +۷ ترفند تمیز کردن توالت فرنگی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
شستشوی توالت فرنگی
شستشوی توالت فرنگی +۷ ترفند تمیز کردن توالت فرنگی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شستشوی توالت فرنگی برق انداختن آن برای افراد بی‌تجربه در این کار سخت بوده چرا که ممکن است با هیچ راهکار یا ترفندی آشنایی نداشته باشند. حال اگر کاسه توالت از لکه‌های زرد رنگ سختی با جرم‌های قدیمی آلوده شده باشد هم تمیز کردن آن چالش برانگیزتر است. اما در چنین مواقعی چه باید کرد؟ از چه مواد شوینده‌ای استفاده کنیم تا تمامی لک‌ها را پاک کند؟

برای پاسخ به این سوال در این مقاله از وب سایت شرکت بی‌‌ نظیرکاران به راهکارهایی جهت شستشوی توالت فرنگی (Flushing the toilet) با ما همراه باشید.

راهنمای مرحله به مرحله تمیز کردن توالت فرنگی

قبل از اینکه در خصوص بهترین شوینده برای شستشوی توالت فرنگی صحبت کنیم لازم است مراحل تمیز کردن این قسمت از سرویس بهداشتی را بدانید تا راحت‌تر و مؤثرتر بتوانید شستشوی این قسمت را آغاز کنید:

تمیز و ضدعفونی کردن کاسه توالت فرنگی

کاسه توالت مهم‌ترین بخش توالت فرنگی است که باید هنگام شستشوی توالت فرنگی آن را به درستی شسته و ضدعفونی کنید. برای تمیز کردن این قسمت باید از بالا به سمت پایین تمیز کنید تا آلودگی‌ها به طور کامل زدوده شوند.

پاک کردن لکه‌ها و آلودگی‌های زیر لبه کاسه توالت فرنگی بسیار مهم است و در انتها دهانه سوراخ تخلیه توالت را به طور کامل بشویید. در صورتی که قسمت‌هایی از کاسه توالت دچار لکه‌های زرد و قهوه‌ای شده است برای تمیز کردن و شست و شو توالت فرنگی نیاز به استفاده از محلول‌های مناسب خواهید داشت.

تمیز و ضدعفونی کردن کاسه توالت فرنگی

تمیز کردن درپوش توالت فرنگی

قسمت دیگر از توالت فرنگی که باید کاملاً شسته و ضدعفونی شود، درپوش آن است. از آنجایی که بدن فرد با درپوش و نشیمن گاه توالت در ارتباط است باید کاملاً ضدعفونی و تمیز شود. برای این کار می‌توانید درپوش را بالا بیاورید و کاملاً داخل درپوش و نشیمن گاه را تمیز کنید.

تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

و اما آخرین قسمت از توالت فرنگی که نیاز به تمیز کردن دارد، بدنه خارجی توالت است که برای تمیز کردن آن می‌توانید از اسپری چند منظوره استفاده کنید و در پایان تمامی قسمت‌های خارجی کاسه توالت را بشورید و اطراف توالت فرنگی را تمیز کنید.

تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

روش‌های شستشوی توالت فرنگی و برق انداختن آن!

اگر شما هم جهت تمیز کردن توالت فرنگی خود با چالش رو به رو هستید و جزء افرادی به شمار می‌رود که حساس بوده و می‌خواهند همیشه توالتی تمیز و پاکیزه داشته باشند، از روش‌هایی زیر جهت پاکسازی توالت خود استفاده کنید:

استفاده از سرکه و الکل برای شستشوی توالت فرنگی

یکی از روش‌هایی که می‌توانید توالت فرنگی خود را برق بیندازید استفاده از سرکه و الکل است. برای این ترکیب باید ابتدا نصف پیمانه الکل را با نصف پیمانه سرکه و یک چهارم آب مخلوط کنید. حال می‌توانید این محلول را با استفاده از اسفنج و یا دستمالی روی توالت کشیده تا نتیجه را مشاهده کنید.

روش‌های شستشو و برق انداختن توالت فرنگی

استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن توالت فرنگی

بسیاری از افراد در تمیز کردن سنگ توالت فرهنگی خود مشکل دارند. چنین افرادی ابتدا دستکش پوشیده هر مواد شوینده‌ای را برداشته و به جان سنگ توالت می‌افتند. اما قبل از انجام این کار ابتدا باید توجه داشته باشند که بسیاری از لکه‌ها و جرم‌ها مواد شوینده مخصوص به خود را دارند و در صورت استفاده از آن‌ها به راحتی پاک می‌شوند. برای مثال در بسیاری از مواقع جرم‌های آهکی توالت که به وسیله کلسیم، آهن و منیزیم یا به طور طبیعی از طریق آب، ظاهر خواهد شد شوینده مناسب خود را نیاز دارند، در ابتدا ممکن است فکر کنید که با گذاشتن یک فیلتر می‌توانید از دست این جرم‌ها خلاص شوید اما این گونه نیست.

یکی از انواع شوینده‌ها که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است شوینده سرویس بهداشتی بایو اپتیمم بوده که کلیه آلودگی‌ها را تمیز می‌کند. نحوه عملکرد این شوینده به گونه‌ای بوده که میکروارگانیسم‌های موجود در آن در تمامی سطوح سرویس بهداشتی نفوذ کرده و آلودگی‌ها را رفع می‌کند. در ادامه شما را بیشتر با این محصول آشنا می‌کنیم.

آشنایی کامل با شوینده سرویس بهداشتی بایو اپتیمم

این شوینده دارای ویژگی‌هایی بی‌نظیر به شرح زیر بوده که استفاده از آن را کاملا به صرفه نموده است:

  • آلودگی‌ها را به کلی نابود می‌کند.
  • پاکیزگی در قسمت‌های غیر قابل دسترس را ممکن می‌کند.
  • بوی نامطبوعی را حذف می‌کند.
  • هیچگونه آسیبی به سطوح وارد نمی‌کند.

شوینده سطوح بایو اپتیمم بدون رایحه بوده و قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد و حتی در مناطقی که امکان شستشوی آن‌ها فراهم نیست نفوذ کرده و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. این شوینده مزایای فراوانی همچون کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست، عدم حساسیت پوستی، بدون بو، قدرت پاک کنندگی بالا و دارای باکتری‌های مفید دارد.

نکاتی که باید هنگام تمیز کردن سنگ توالت به آن توجه کنید

جلادهنده و زداینده رسوب شیرآلات بایو اپتیمم

یکی دیگر از محصولات مناسب برای برق انداختن و شستشوی توالت فرنگی (Flushing the toilet) با راهکارهای شگفت انگیز جلادهنده و زداینده رسوب شیرآلات بایو اپتیمم است که برای حذف لکه‌های ناشی از رسوب مواد معدنی بسیار موثر است. در واقع با استفاده از این محصول جلا و زیبایی فلزات مجدد برخواند گشت و برخلاف سایر شوینده‌های شیمیایی خاصیت رهگیری و خورندگی ندارد.

استفاده از نوشابه برای تمیز کردن توالت فرنگی

یکی دیگر از مواد در دسترس که می‌توان از آن جهت شستشوی توالت فرنگی استفاده کرد، نوشابه است. اگرچه ممکن است برای شما هم عجیب باشد اما جالب است بدانید با استفاده از نوشابه می‌توانید لکه‌های زرد توالت فرنگی را از بین ببرید. برای این کار باید یک قوطی کامل نوشابه را در تمام سطح داخلی کاسه توالت پخش کنید و حدوداً یک ساعت زمان بگذارید تا اسیدهای نوشابه به لکه‌ها نفوذ کنند و در نهایت با استفاده از برس توالت را تمیز کرده و سیفون را بکشید.

استفاده از جوش شیرین برای جرم‌گیری توالت فرنگی

جوش شیرین که جزو محصولات در دسترس است در بسیاری از موارد برای پاک کردن لکه‌ها در سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و لازم است بدانید یکی از بهترین انتخابات برای جرم‌ گیری و شستشوی توالت فرنگی است.

برای اینکه جوش شیرین تأثیر بیشتری داشته باشد می‌توانید جوش شیرین را به همراه صابون روغنی زیتون و اسانس روغن و مقداری آب ترکیب کرده و خوب هم بزنید. سپس محلول را در کاسه توالت بریزید و یک ربع زمان دهید تا لکه‌ها از بین برود. در نهایت مواد را بشوید و دور کاسه توالت را خشک کنید.

توجه داشته باشید چنانچه مواد به خوبی با هم ترکیب نشوند اثرگذاری درستی نخواهند داشت از این رو باید کاملاً جوش شیرین با دیگر مواد ترکیب شود تا بهتر لکه‌ها را از بین ببرد.

استفاده از جوش شیرین برای جرم‌گیری توالت فرنگی

نکاتی که باید هنگام شستشوی توالت فرنگی به آن توجه کنید

اگر شما هم می‌خواهید سنگ توالت فرنگی خود را تمیز کنید و با این کار مشکل دارید یا در بعضی از مواقع با چالش روبرو هستید ابتدا می‌توانید از موادی که گفتیم استفاده کنید و بعد هم با رعایت نکات زیر بدون هیچ مشکلی سنگ توالت خود را به بهترین شکل برق بیاندازید:

  • برای شستشوی توالت فرنگی خود از آبگ یا داغ استفاده کنید تا آلودگی‌ها به آسانی تمیز شوند.
  • برای اینکه زردی کاسه توالت از بین برود در کنار استفاده از هر ماده تمیز کننده دیگری از برس‌های مخصوص و محکم استفاده کنید تا تیرگی‌ها به طور کامل رفع شوند.
  • اگر از مواد شوینده شیمیایی استفاده می‌کنید ماسک و دستکش را فراموش نکرده و درب و پنجره را باز بگذارید.
  • برای اینکه سنگ توالت فرنگی بعد از تمیز کردن کاملاً برق بیافتد، قسمت‌های بالایی را با دستمال خشک نمایید.

کلام آخر

از اینکه تا به اینجا این مقاله با عنوان شستشوی توالت فرنگی از وب سایت شرکت بی‌ نظیرکاران با ما همراه بودید سپاسگزاریم. امیدواریم که موارد گفته شده مثمر ثمر واقع شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه