شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

آموزش تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
ضدعفونی ماشین لباسشویی
آموزش تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی (Washing machine disinfection) و ظرفشویی به طور منظم و ماهیانه برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها، قارچ‌ها و میکروب‌ها، بسیار ضروری است. روش های مختلفی برای ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی وجود دارد. در ادامه موثرترین مواد، روش‌ها و ترفندهای تمیز کردن ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به شما معرفی کرده‌ایم.

چرا باید ماشین لباسشویی و ظرفشویی را ضدعفونی کنیم؟

ماشین لباسشویی و ظرفشویی دو ابزار مهم در خانه هستند که بطور مداوم با آب و رطوبت در تماس هستند. این شرایط می‌توانند محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم کنند. بنابراین، ضدعفونی کردن این دستگاه‌ها به منظور حفظ بهداشت و جلوگیری از گسترش عفونت‌ها و بوی نامطبوع بسیار مهم است. با انجام روش‌های صحیح ضدعفونی با کمک گندزدا و ضدعفونی کننده محیط، شما می‌توانید از عمر مفید این دستگاه‌ها بیشتر لذت ببرید و بهداشت خانه خود را حفظ کنید.

روش‌ های ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی

برای تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی خود می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از محلول ضدعفونی کننده

 می‌توانید از محلول ضدعفونی کننده خاصی که برای ماشین لباسشویی و ظرفشویی طراحی شده استفاده کنید. دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید و محلول را در سطح داخلی ماشین لباسشویی پخش کنید. سپس یک برنامه کوتاه و گرم را اجرا کنید تا محلول به خوبی در سراسر ماشین پخش شود. یکی از پرکاربردترین مواد ضدعفونی کننده برای سطوحی مانند لباسشویی و ظرفشویی، شوینده همه کاره سبز است. این شوینده مانع از خوردگی و آسیب به تجهیزات می‌شود و کاملا فاقد بو و حساسیت است. شما می توانید این محلول را از شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران تهیه کنید.

استفاده از محلول ضدعفونی کننده

  • استفاده از سرکه سفید

 سرکه سفید یک ضدعفونی کننده طبیعی است که می‌تواند به تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی کمک کند. یک فنجان سرکه سفید را در درجه حرارت بالا (حدود 60 درجه سانتیگراد) درون ماشین بریزید و یک برنامه کوتاه را اجرا کنید. سرکه باکتری‌ها را کشته و بوی نامطبوع را از بین می‌برد.

  • استفاده از جوش شیرین

 یکی از روش‌های موثر برای تمیز کردن و ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین می‌تواند کثیفی‌ها و رسوبات را از داخل ماشین لباسشویی و ظرفشویی پاک کند و بوهای نامطبوع را نیز از بین ببرد. برای این کار، می‌توانید یک لیوان جوش شیرین را در درون محفظه ماشین لباسشویی یا ظرفشویی بریزید و یک برنامه شستشوی کامل را اجرا کنید.

  • تمیز کردن قطعات قابل جدا شدن

 برخی از قطعات ماشین لباسشویی و ظرفشویی قابل جدا شدن هستند، مانند درب، سبد لباسشویی و دریچه‌های تخلیه آب و همچنین جا ظرفی های درون ماشین ظرفشویی. شما می‌توانید این قطعات را جدا کنید و با آب و محلول ضدعفونی کننده تمیز کنید.

  • تمیز کردن مهره و لوله‌ها

 برای تمیز کردن مهره و لوله‌های ماشین لباسشویی و ظرفشویی می‌توانید از مواد ضدعفونی کننده مانند محلول جلا دهنده و زداینده رسوب شیرآلات بایو اپتیمم استفاده کنید. این محلول را در داخل یک سطل آب گرم آماده کنید و قطعات را در آن قرار دهید. سپس با یک برس نرم مواد را تمیز کنید و با آب بشویید. محلول جلا دهنده و زداینده رسوب شیرآلات بایو اپتیمم یک براق‌کننده و زداینده رسوبات، بدون ایجاد آلرژی و حساسیت است و برای انواع سطوح فلزی بدون هرگونه خوردگی و تغییر رنگ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • نظافت منظم

برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها در ماشین لباسشویی، بهتر است آن را بطور منظم تمیز کنید. پس از هر بار استفاده، درب را باز بگذارید تا هوا بتواند به داخل ماشین جریان داشته باشد و قسمت‌های داخلی را خشک کنید.

نظافت منظم

با این روش‌ها می‌توانید ماشین لباسشویی و ظرفشویی خود را تمیز و ضدعفونی کنید و از عملکرد بهتر و برخی مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

سخن پایانی

اگر به تمیزی، زیبایی و سلامت وسایل منزل خود اهمیت می دهید باید یادآوری کنیم که ضدعفونی ماشین لباسشویی و ظرفشویی با مواد شوینده و ضدعفونی کننده موثر را باید جز برنامه‌های تمیز کردن ماهیانه خود قرار دهید. خوب است بدانید، شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد. لطفا برای تهیه هرگونه مواد شوینده و ضدعفونی کننده با کارشناسان مجموعه بی نظیرکاران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه