شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

مراحل ضدعفونی وسایل آرایشگاه + معرفی بهترین محلول ضدعفونی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
ضدعفونی وسایل آرایشگاه
مراحل ضدعفونی وسایل آرایشگاه + معرفی بهترین محلول ضدعفونی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

ضدعفونی وسایل آرایشگاه (Disinfection of hairdressing equipment) بسیار مهم است زیرا در طول استفاده از این وسایل، می توانند باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را جمع آوری کنند. اگر این وسایل به درستی ضدعفونی نشوند، می توانند منبع انتقال عفونت های پوستی و ناخنی نظیر عفونت های قارچی، عفونت های ویروسی (مانند هپاتیت B و C و همچنین هموفیلوس آنفلوانزا و عفونت های باکتریایی مانند استافیلوکوک ناخن) باشند.

بنابراین، ضدعفونی مناسب وسایل آرایشگاه ضروری است تا بتوانیم از انتقال این عفونت ها به مشتریان و خودمان جلوگیری کنیم. در این مطلب نکات و ترفندهای ضدعفونی وسایل آرایشگاه  و بهترین محلول ضدعفونی را بطور کامل شرح خواهیم داد، تا پایان مطلب، همراه ما باشید.

مراحل ضدعفونی وسایل آرایشگاه

ضدعفونی وسایل آرایشگاه بسیار مهم است تا بهداشت و سلامت مشتریان را حفظ کنیدد. مراحل ضدعفونی وسایل آرایشگاه عبارتند از:

  • تمیز کردن

 قبل از شروع به ضدعفونی، وسایل آرایشگاه را باید به طور کامل تمیز کنید.

تمیز کردن

  • ضدعفونی کردن

پس از تمیز کردن وسایل، آن‌ها را باید با گندزدا و ضدعفونی کننده محیط ضدعفونی کنید. استفاده از محلول‌های ضدعفونی مخصوص که حاوی مواد آنتی‌باکتریال است، توصیه می‌شود. از موادی مانند الکلایزوپروپیل، آمونیوم کواترنری، پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) و فرمالین استفاده کنید.

  • استفاده از وسایل یکبار مصرف

 برخی وسایل آرایشگاه مانند قیچی‌ها، تیغه‌ها و سوزن‌ها نباید مجدداً استفاده شوند و باید به صورت کاملاً یکبار مصرف استفاده شوند.

  • تمیز کردن آرایشگاه بعد از مشتری ها

 علاوه بر ضدعفونی کردن وسایل، پس از هر مشتری، صندلی‌ها، میزها، دستگاه‌ها و سایر سطوح را تمیز کرده و ضدعفونی کنید. استفاده از مواد ضدعفونی مناسب و پاک کردن به طور منظم می‌تواند از انتقال عفونت‌ها جلوگیری کند.

  • استفاده از اتوکلاو

 اتوکلاو یک دستگاه است که با استفاده از بخار آب تحت فشار، وسایل را به صورت کامل ضدعفونی می‌کند. این روش بسیار موثر و قابل اعتماد است.

  • استفاده از شوینده همه کاره سبز

شاید بتوان گفت شوینده همه کاره سبز بهترین محصول برای ضدعفونی وسایل آرایشگاه است. چراکه بعد از استفاده از این محصول، نیاز به آبکشی وسایل نیست، کاملا بدون بو و ضد آلرژی است و باعث خوردگی و آسیب به سطوح و تجهیزات نمی‌شود. از شوینده همه کاره سبز می توانید برای ضدعفونی انواع سطوح چوبی، شیشه، آینه و سطوح فلزی در آرایشگاه استفاده کنید.

از شوینده همه کاره سبز

 

با رعایت این مراحل ضدعفونی، می‌توانید بهداشت و سلامت مشتریان خود را حفظ کنید و محیطی ایمن و بهداشتی را برای کار کردن در آرایشگاه خود ایجاد کنید. ضدعفونی وسایل کاشت ناخن نیز بسیار مهم است، رعایت نکردن اصول بهداشتی حین کاشت ناخن می تواند موجب ایجاد بیماری های پوستی آزاردهنده مانند قارچ یا بروز عفونت های باکتریایی مانند استافیلوکوک ناخن شود.

برای ضدعفونی وسایل کاشت ناخن، اگر از دستگاه‌هایی مانند دستگاه‌های UV استفاده می‌کنید، وسایل را در دستگاه قرار داده و آن را روشن کنید. این دستگاه‌ها با استفاده از نور فرابنفش، میکروب‌ها را به طور موثری از بین می‌برند. سطوح کار و محیط اطراف را نیز باید به طور منظم ضدعفونی کنید. از ضدعفونی کننده‌هایی مانند الکل 70٪ استفاده کنید و سطوح را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

سخن پایانی

حال که از اهمیت ضدعفونی وسایل آرایشگاه آگاه شدید، مهم است که بهترین مواد ضدعفونی کننده را با قیمت مناسب و کارایی بالا برای محل کار خود تهیه کنید. خوب است بدانید شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد.

بی نظیرکاران در کنار همکاری با شرکت‌های بین المللی نظیر Diversey ،Midchem و با همراهی متخصصین و مهندسین مجرب، توانسته است به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های پیشتاز در صنعت مواد شوینده، با به روزترین فن‌آوری تولید بر پایه بیوتکنولوژی، محصولاتی پیشرو در ابعاد بین المللی بر پایه زیست فن آوری تولید و به بازار عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه