شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

شستشوی موزاییک حیاط و باغ + از بین بردن لک و جرم موزاییک

آنچه در این مقاله می‌خوانید
شستشوی موزاییک حیاط
شستشوی موزاییک حیاط و باغ + از بین بردن لک و جرم موزاییک
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شستشوی موزاییک حیاط در نما و فضای ساختمان تأثیر زیادی دارند به همین دلیل شما باید حداقل هر یک سال و حداکثر هر چند ماه یک بار، به تمیزکاری و جرم گیری موزاییک حیاط خود بپردازید. هرچه بازه‌های زمانی تمیزکاری موزاییک‌ها کوتاه‌تر باشد، جرم و کثیفی کمتری روی موزاییک انباشته شده و سریع‌تر تمیز می‌شود. در این مطلب از شرکت بی نظیرکاران قصد داریدم روش‌هایی برای شستشوی موزاییک حیاط (Washing yard tiles) و باغ و از بین بردن لک و جرم موزاییک‌ها به شما معرفی کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

روش‌های شستشوی موزاییک حیاط

روش‌های شستشوی موزاییک حیاط

در این بخش به چند روش خانگی و صنعتی برای تمیز کردن و شستشوی موزاییک حیاط و باغ اشاره می‌کنیم ولی حتما توجه داشته باشید که انتخاب بهترین روش تمیز کردن موزاییک حیاط، بستگی به نوع آلودگی و وضعیت موزاییک دارد.:

روش اول: جوش‌ شیرین و روغن اسطوخودوس

در این روش باید نصف فنجان جوش‌شیرین را به همراه سه قاشق مایع ظرف‌شویی به‌خوبی به هم بزنید. پس از کف کردن محلول، روغن اسطوخودوس را به دلیل خواص آنتی‌بیوتیک به آن اضافه کنید. حال دیگر می‌توانید به کمک یک فرچه یا اسکاج، موزاییک‌های خود را تمیز نمایید.

روش دوم: لیمو ترش و سرکه برای جرم گیری موزاییک

در این روش شما ترکیبی معجزه آسا و خوشبو را تولید می‌کنید که شامل نصف لیموترش و سرکه است. برای شستشوی موزاییک حیاط با این ترکیب باید ابتدا لیموترش را نصف کرده و آن را روی تمام سطح موزاییک‌ها بکشید. از برس نرم یا مسواک نرم برای تمیز کردن لکه‌های سطحی استفاده کنید. پس از آن باید با دستمالی آغشته به سرکه موزاییک‌ها را دستمال کشیده و پس از خشک شدن آبکشی کنید.با مشاهد نتیجه متوجه می شوید که این محلول بهترین شوینده موزاییک حیاط است

روش‌های شستشوی موزاییک‌ ها

روش سوم: جوش‌ شیرین و نمک دریایی و خمیر دندان

برای تمیزکردن موزاییک‌ها می‌توان از جوش‌شیرین و نمک دریایی و خمیردندان استفاده کرد. در ابتدا باید جوش‌شیرین و نمک را به یک اندازه با هم مخلوط کرده و پس از آن خمیردندان را به آن اضافه کنید تا ترکیبی خمیری به دست آید. بعد از می‌توانید به کمک فرچه یا مسواک موزاییک‌ها را تمیز نمایید.

روش چهارم: استفاده از شوینده‌ ها و مواد اسیدی

برای تمیز کردن موزاییک حیاط در صورتی که جرم روی موزاییک‌ها زیاد است می‌توانید از شوینده‌ها و مواد اسیدی و جرم زدا استفاده کنید. از آنجایی که مواد اسیدی خطراتی به همراه دارند، به شما توصیه می‌کنیم از شوینده همه کاره سبز استفاده کنید. در کل برای تمیز کردن موزاییک همیشه مطمئن شوید که قبل از استفاده از هر محلول یا روش، آن را در یک نقطه غیر قابل مشاهده برای تست کنید تا از هرگونه آسیب به سطح موزاییک جلوگیری شود.

روش چهارم: استفاده از شوینده‌ ها و مواد اسیدی

معرفی شوینده همه کاره سبز برای جرم گیری موزاییک

شوینده همه کاره سبز (All-purpose green detergent) از محصولات بایو اپتیم است که شوینده‌ای چندمنظوره به حساب می‌آید. این محصول برای شستن تمامی سطح مانند سطوح سرامیکی، شیشه‌ای، چوبی و… استفاده می‌شود به همین دلیل می‌توان از آن برای شستشوی موزاییک حیاط و باغ نیز استفاده کرد.

شوینده همه کاره سبز دارای اسیدیته خنثی است به همین دلیل از آسیب رسیدن به سطوح مختلف جلوگیری می‌کند. این محصول برای از بین بردن لک و جرم موزاییک و همچنین از بین بردن هرگونه چربی بسیار مناسب است. ویژگی بدون بو بدون آن باعث شده تا برای گروه‌های حساس، سالمندان زنان باردار و… هیچ ضرری نداشته باشد.

پشت بدنه محصول دستورالعمل رقیق سازی آن درج شده و شما می‌توانید به آسانی از محصول استفاده کنید. شما با خرید این محصول دیگر از خرید شوینده‌های دیگر بی‌نیاز می‌شوید، چرا که شوینده همه کاره سبز نه تنها برای شستشوی موزاییک حیاط (Washing yard tiles) و باغ کاربرد دارد؛ بلکه برای بخش‌های مختلف مثل گاز، شیشه و سطوح یک شوینده بی‌نظیر محسوب می‌شود.
ویژگی‌های شوینده همه ‌کاره سبز بایو اپتیمم برای جرم گیری موزاییک حیاط به شرح زیر است:

 • بدون بو و ضد آلرژی است.
 • با پوست بدن سازگار است.
 • به محیط زیست آسیب نمی‌زند.
 • هیچ زباله‌ای را تولید نمی‌کند.
 • هیچ گونه خوردگی و آسیب به سطوح و تجهیزات نمی‌زند.
 • علاوه بر اینها از ایجاد خوردگی در سطوح به دلیل PH خنثی ممانعت می‌کند.
 • مناسب برای تمامی گروه‌ها از جمله سالخوردگان، کودکان، خانم‌های باردار و گروه‌های حساس بدون مشکل است.

معرفی شوینده همه کاره سبز

کاربردهای همه کاره بایو سبز بایو اپتیمم

این محصول کاربری به شرح زیر دارد:

 • سطوح کابینت
 • سطوح سرامیک
 • جرم گیری موزاییک
 • سطوح لوازم آشپزخانه
 • سطوح مبلمان اداری، پنجره و گاز
 • سطوح سنگ‌های طبیعی و مصنوعی
 • سطوح چوبی، شیشه، آینه و سطوح فلزی و …

از بین بردن خزه روی موزاییک با صابون سبز و سودا

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از روش ‌های تمیز کردن و شست و شوی موزاییک حیاط، از بین بردن خزه‌هایی است که بر روی موزاییک باقی‌مانده است. برای این منظور باید سه قاشق غذاخوری سودا با سه قاشق غذاخوری پودر صابون را با آب داغ مخلوط کرده و محلول به دست آمده را بر روی موزاییک‌هایی که خزه گرفته‌اند بریزید.

حدوداً یک ساعت زمان دهید تا این محلول بر روی موزاییک‌ها مانده و سپس با جارو سطح را جارو کرده و جلبک‌ها را از بین ببرید. از آنجایی که آفتاب می‌تواند موجب از بین رفتن جلبک‌ها شود، بهتر است در روز آفتابی از این روش برای برق انداختن موزاییک‌هایی که روی آن خزه دارد استفاده کنید.

جرم ‌گیری موزاییک با محلول شوینده جرم و رسوب

چنانچه بخواهید با محلول قوی‌تری موزاییک‌های حیاط تان را جرم ‌گیری کنید می‌توانید از محلول جرم و رسوب استفاده نمایید. این محلول نسبت به دیگر موارد ذکر شده قدرت بالاتری دارد. برای استفاده از آن ابتدا لازم است موزاییک‌ها را کامل خیس کرده و سپس این محلول را آهسته روی قسمت‌هایی از موزاییک که جرم دارد بریزید. حدوداً یک ربع زمان دهید تا محلول کاملاً به خورد موزاییک‌ها برود و سپس با استفاده از فرچه مناسب، موزاییک‌ها را بسابید و در آخر تمام سطح را با آب فراوان بشویید.

رفع شوره موزاییک

گاهی اوقات مشاهده می‌شود که موزاییک‌ها دارای جرم یا کثیفی نیستند اما به دلیل وجود شوره در قسمت‌های مختلف، ظاهری نازیبا به خود گرفته‌اند. به خصوص در مناطق گرمسیری گذشت زمان موجب می‌شود رویه موزاییک‌ها شوره بزند.

جهت پیشگیری از شوره زدن موزاییک در آب و هوای گرمسیری پیشنهاد می‌شود ضمن رعایت مصرف کم آب، موزاییک‌ها را به صورت مدام شستشو دهید؛ و اما برای رفع این شوره‌ها می‌توانید از محلول‌های شوره زدای شیمیایی که در بازار موجود است استفاده کنید. البته در زمان به کارگیری این مواد حتماً به جنس مصالح دقت نمایید. از طرفی می‌توانید از فشار بالا آب برای از بین بردن شوره‌ها استفاده کنید و بلافاصله سطح را کاملاً خشک کرده تا مجدداً شوره نزند. محلول آب و سرکه یا سرکه سیب دیگر محلول مناسب برای شور زدایی موزاییک است.

رفع شوره موزاییک

نحوه پاک کردن سیمان از روی موزاییک

پاک کردن سیمان چسبیده به روی موزاییک جزو کارهای دشوار است و از آنجایی که سطح موزاییک را سیاه می‌کند زیبایی موزاییک را از بین می‌برد. خوشبختانه برای پاک کردن سیمان از روی موزاییک روش ‌هایی وجود دارد به طوری که ابتدا باید روی سطح موزاییک را خیس کرده و از مقداری کلر برای پاک کردن سیمان روی موزاییک استفاده کنید. به این صورت که باید مقداری از کلر را بر روی موزاییک‌های خیس شده بپاشید و با استفاده از فرچه آن قدر روی موزاییک‌ها بکشید تا سیمان‌ها به طور کامل از بین برود و در مرحله آخر موزاییک‌ها را کاملاً آبکشی کنید.

جمع بندی

شستشوی موزاییک حیاط و باغ و از بین بردن لک و جرم موزاییک‌ها، با روش‌هایی که در این مطلب اشاره شد بسیار ساده است. استفاده از شوینده همه کاره سبز نیز مناسب‌ترین روش محسوب شده و هیچ خطری ندارد. برای تهیه این محصول می‌توانید از سایت شرکت بی نظیرکاران اقدام کنید. شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه