شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

پاک کردن لکه چای از روی لباس و فرش (راهکار فوری)

آنچه در این مقاله می‌خوانید
پاک کردن لکه چای
پاک کردن لکه چای از روی لباس و فرش (راهکار فوری)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

وقتی چای روی فرش یا لباس‌مان بریزد، بخصوص اگر فرش و لباس ما رنگ روشن داشته باشد، واقعا وحشتناک است! چراکه لباس و فرش ما به‌کلی از ریخت و قیافه می‌افتد و قابل استفاده نخواهد بود. در این مطلب راهکارهای فوری پاک کردن لکه چای (Remove tea stains) را خدمت شما توضیح می دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

آیا لکه چای قابل پاک شدن است؟

بله، لکه چای قابل پاک شدن است. با استفاده از روش‌های مناسب و به موقع، می‌توانید بسیاری از لکه‌های چای را از لباس‌ها و سطوح دیگر پاک کنید. اما مهم است که هر چه زودتر اقدام به پاک کردن لکه چای کنید، زیرا با گذشت زمان، لکه ممکن است سخت‌تر از بین برود.

همچنین، نوع پارچه و رنگ لباس نیز ممکن است تأثیری در سختی یا آسانی پاک شدن لکه چای داشته باشد. برخی پارچه‌ها می‌توانند لکه را به خوبی جذب کنند و پاک کردن لکه چای دشوارتر باشد. در این صورت، استفاده از محلول‌های پاک کننده و روش‌های خاص می‌تواند مفید باشد. در ادامه لیستی از این ترفندها را برای شما مهیا کرده‌ایم.

ترفندهای پاک کردن لکه چای فرش و لباس

 1. عملکرد فوری

  هر چه سریعتر پس از ایجاد لکه چای، با یک دستمال کاغذی یا حوله سفید روی آن فشار دهید تا اکثر مایع را جذب کند. این کار را با دقت انجام دهید تا لکه به داخل فرش نفوذ نکند.

 2. استفاده از مایع ظرفشویی

  می‌توانید محلولی از آب و مایع ظرفشویی را با نسبت یک به یک تهیه کنید و با استفاده از اسفنج یا پارچه نرم روی لکه چای بمالید. سپس با یک پارچه تمیز و خشک فشار دهید تا مایع باقی‌مانده جذب شود.

 3. استفاده از محلول آب اکسیژنه

  محلولی از هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه را تهیه کنید و روی لکه چای بمالید. سپس با یک پارچه تمیز و خشک فشار دهید تا مایع باقی‌مانده جذب شود. قبل از استفاده، محلول را در یک ناحیه پنهان از فرش تست کنید تا از هرگونه آسیب رنگی جلوگیری شود.

  استفاده از محلول آب اکسیژنه

 4. استفاده از محلول جوش شیرین

  محلولی از آب و جوش شیرین را با نسبت یک به یک تهیه کنید و روی لکه چای بمالید. از بین بردن لکه چای با جوش شیرین قطعا یکی از بهترین راهکارهاست، حتما این روش را امتحان کنید.

 5. استفاده از محلول اسید استیک

  محلولی از آب و اسید استیک را با نسبت یک به یک تهیه کنید و روی لکه چای بمالید.

 6. شستشوی دستی

  بلافاصله پس از لکه گرفتن لباس، آن را در آب سرد قرار دهید و با استفاده از مایع شستشوی ملایم و آبکشی دقیق، لکه را با انگشتان خود به آرامی مالش دهید. سپس لباس را به آرامی بشویید و برای خشک شدن آن را در آفتاب یا روی شوفاژ بگذارید.

 7. استفاده از لیمو

  یک لیمو را ببرید و نصف کنید. نصف لیمو را روی لکه چای بمالید. فشار ملایمی را به لیمو وارد کنید تا عصاره لیمو به لکه نفوذ کند. لباس را با آب سرد شستشو دهید و لکه را به آرامی با آب بشویید تا عصاره لیمو از لباس برود. از این ترفند می‌توانید برای پاک کردن لکه چای قدیمی روی لباس نیز استفاده کنید.

 8. استفاده از سرکه 

  برای پاک کردن لکه چای روی فرش و لباس سرکه را با آب رقیق کنید. نسبت معمولاً یک به یک است. محلول سرکه را روی لکه چای بمالید و با استفاده از انگشتان خود یا برس نرم به آرامی ماساژ دهید. لباس را با آب سرد شستشو دهید و لکه را به آرامی با آب بشویید تا سرکه از لباس برود.

 9. استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم

  یکی از بهترین محلول‌ها برای پاک کردن لکه چای روی لباس سفید و فرش، استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم است. این محلول با خاصیت لکه‌بری و ضدعفونی قوی، بهترین گزینه محسوب می‌شود. شما می‌توانید این محصول را با قیمت مناسب و کیفیت درجه یک از شرکت بی‌نظیرکاران تهیه کنید.

  استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم

سخن پایانی

در این مقاله بر ترفندهای پاک کردن لکه چای اشاره کردیم. شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد. برای سفارش و خرید محصول موردنظر کافیست با کارشناسان بی نظیرکاران در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه