شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

۷ روش پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و مبل

آنچه در این مقاله می‌خوانید
پاک کردن لکه جوهر
۷ روش پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و مبل
آنچه در این مقاله می‌خوانید

با استفاده از روش‌های صحیح و مناسب، می‌توان لکه جوهر را از روی لباس و پارچه‌ها پاک کرد. با این حال، موضوع پاک کردن لکه جوهر وابسته به چند عامل است، از جمله نوع جوهر، نوع پارچه و همچنین زمانی که لکه بر روی پارچه باقی مانده است.

در برخی موارد، لکه جوهر ممکن است کاملاً از بین نرود و تنها کمی کمرنگ تر شود. در هر صورت، با تلاش و استفاده از روش‌های صحیح، می‌توانید لکه جوهر را به حداقل برسانید و ظاهر پارچه را بهبود بخشید. در این مطلب بهترین روش‌های پاک کردن لکه جوهر (Remove ink stain) از روی لباس، مبلمان و فرش را با شما در میان می‌گذاریم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی لباس و مبل

پاک کردن لکه جوهر ممکن است چالش برانگیز باشد، اما با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید آن را از روی لباس و مبل پاک کنید:

  • استفاده از الکل

اولین قدم برای پاک کردن لکه جوهر از روی لباس یا مبل، استفاده از الکل است. بر روی لکه جوهر، الکل را ریخته و با یک پارچه یا دستمال نرم، به آرامی لکه را پاک کنید. این روش معمولاً برای پاک کردن خط خودکار از لباس رنگی موثر است.

  • استفاده از آب اکسیژنه‌

آب اکسیژنه یا هیدرژن پراکسید (قابل خرید از فروشگاه‌ها) می‌تواند برای پاک کردن لکه جوهر موثر باشند. قبل از استفاده، راهنمای موجود بر روی بسته را مطالعه کنید و طبق دستورالعمل، عمل کنید.

  • استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم

بدون شک محصول شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم برای از بین بردن لکه‌ها بر روی لباس و مبل، یک گزینه‌ی بی رقیب است. شما می توانید با این شوینده حتی برای پاک کردن لکه جوهر استامپ از روی لباس نیز اقدام کنید. شما می توانید این محلول را بر روی لکه جوهر بریزید و بسابانید تا لکه کاملا حذف شود. برای خرید این محصول با قیمتی بسیار مناسب به وبسایت رسمی شرکت بی نظیرکاران مراجعه کنید.

استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم

  • استفاده از اسپری پاک کننده لکه

اسپری‌های پاک کننده می‌توانند به راحتی برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و لباس استفاده شود. اگر هم الکل یا اسپری پاک کننده در دسترستان نیست می توانید از اسپری مو استفاده کنید. اسپری مو حاوی الکل است و موجب پاک کردن لکه جوهر از منسوجات می‌شود.

  • استفاده از استون یا لاک پاک کن

استون یا همان لاک پاک کن یک محلول ارزان اما با کارایی عالی برای پاک کردن لکه جوهر از لباس، فرش و مبلمان محسوب می شود. کافیست از پ استون یا مقداری از محلول آن استفاده کنید تا لکه جوهر یا خودکار کاملا پاک شود.

  • استفاده از محلول آب و صابون

اگر لکه جوهر تازه است، می‌توانید از آب و صابون برای پاک کردن آن استفاده کنید. لباس را زیر آب بگذارید و با صابون لطیف، لکه را بسابانید و سپس با آب بشویید. این روش برای پاک کردن لکه جوهر استامپ از روی لباس نیز موثر است.

  • استفاده از اتر

استفاده از اتر یک روش پرکاربرد برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبل است. مقدار کمی اتر را روی لکه ریخته و با یک پارچه نرم، به آرامی لکه را پاک کنید.

استفاده از اتر

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر روش، بهتر است روی یک قسمت کوچک و پنهانی از لباس یا مبل تست کنید تا از هرگونه آسیب جدی به بافت جلوگیری شود. همچنین، لکه را هر چه سریع‌تر پاک کنید تا از جذب عمیق‌تر آن در بافت جلوگیری شود.

سخن پایانی

شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد. شرکت بی نظیرکاران به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های پیشتاز در صنعت مواد شوینده، با به روزترین فن‌آوری تولید بر پایه بیوتکنولوژی، محصولاتی پیشرو در ابعاد بین المللی بر پایه زیست فن آوری تولید و به بازار عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه