شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

نظافت مکانیزه یعنی چه؟ افزایش بهره‌وری با مکانیزه کردن نظافت

آنچه در این مقاله می‌خوانید
نظافت مکانیزه
نظافت مکانیزه یعنی چه؟ افزایش بهره‌وری با مکانیزه کردن نظافت
آنچه در این مقاله می‌خوانید

در محیط های مختلف از جمله مراکز تجاری، ادارات، محیط های صنعتی و آپارتمان های خانگی مبحث بسیار مهم نظافت مطرح است. برای همین استفاده از شیوه نظافت مکانیزه (Mechanized cleaning) مثل سیستم CIP می‌تواند بسیار کارآمد باشد و به افراد کمک کند تا سطوح وسیع را در مدت زمان کم تمیز کنند. برای نظافت مکانیزه استفاده از دستگاه های پیشرفته که در حال حاضر موجود هستند امکان‌پذیر است.

نظافت مکانیزه چیست؟

به روشی جدیدی که برای از برطرف نمودن آلودگی‌های محیط های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نظافت مکانیزه گفته می‌شود. طبق بررسی‌های انجام شده بیش از ۹۰ درصد هزینه‌هایی که برای شست و شوی سطوح کف پرداخت می‌شود مربوط به هزینه نیروی انسانی است. این امر در حالی است که اگر از روش های سنتی برای شستشوی این سطوح استفاده شود نه تنها هزینه‌بر خواهد بود بلکه زمان زیادی صرف می‌شود. اما امروزه استفاده از تجهیزات و ماشین آلات به روز با قطعات کاربردی که دارند موجب شده نظافت محیط به بهترین نحو در حجم گسترده و در زمان کم انجام شود.

نظافت مکانیزه چیست؟

مزایای نظافت مکانیزه

با توجه به اینکه استفاده از روش نظافت مکانیزه می‌تواند به افزایش بهره‌وری فرایند نظافت کمک کند، طبیعی است که در بسیاری از موارد این روش جایگزین روش های سنتی شده است. استفاده از روش نظافت مکانیزه مزایای بی‌شماری به همراه دارد که مهم‌ترین آن از بین رفتن تمامی آلودگی‌ها است. با این روش می‌توان همواره محیطی بهداشتی داشت که این امر در حفظ سلامت کارکنان بسیار مؤثر است.

از دیگر مزایای نظافت مکانیزه ، ارتقا سطح کیفی محصولات در واحدهای صنعتی خواهد بود که در نهایت موجب جلب رضایت مشتریان می‌شود. همچنین دقت داشته باشید نظافت مکانیزه خطرات زیست محیطی را بسیار کم می‌کند چراکه این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که میزان مصرف آب و مواد شوینده در آن به کمترین حد ممکن می‌رسد.

دستگاههای نظافت مکانیزه

استفاده از دستگاه های متنوع برای شیوه نظافت مکانیزه (Mechanized cleaning) به گونه‌ای است که برای هر صنعت می‌توان نوع خاصی از این دستگاه ها را استفاده کرد. از جمله انواع این دستگاه ها می‌توان به اسکرابر اشاره کرد. اسکرابر دستگاهی اتوماتیک است که در انواع مختلف موجود بوده و توانایی انجام یکپارچه عملیات تمیز کردن کف و جمع آوری آب کثیف را دارد. این زمین شوی های صنعتی جزو تجهیزات تخصصی سطوح کف است که در انواع کوچک و بزرگ تولید می‌شود.

دستگاه پولیشر صنعتی نوع دیگری از این دستگاههای نظافت مکانیزه است که علاوه بر شستشوی، موجب براق شدن سطح نیز می‌شود. جاروی صنعتی، نیز مکنده ای بزرگ است که از آن به عنوان دستگاه نظافت مکانیزه جهت جمع کردن انواع آلاینده ها در محیط های بزرگ استفاده می‌شود. واترجت صنعتی نوعی دیگر از این محصولات است که با استفاده از پمپ آب پرفشار تامین می‌شود و با استفاده از آن آلودگی‌های سطح زمین، تجهیزات و ماشین آلات به راحتی پاک می‌گردد.

دستگاههای نظافت مکانیزه

استفاده از بایو اپتیم اسکرابر مخصوص دستگاه های نظافتی

حال با توجه به آنچه در خصوص انواع مختلف دستگاه های مناسب برای نظافت مکانیزه بیان شد لازم است بدانید یکی از بهترین مواد شوینده که در این دستگاه ها استفاده می‌شود، بایو اپتیم اسکرابر مخصوص دستگاه های نظافتی است. این مواد شوینده با وجود اینکه هیچ‌گونه آلاینده‌ای تولید نمی‌کند و خطری برای محیط زیست ندارد بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. همچنین به راحتی به سطوح غیر قابل دسترس نفوذ می‌کند و در نهایت محیطی کاملاً تمیز و عاری از آلودگی تحویل شما می‌دهد. همچنین بایو اپتیم اسکرابر در مصرف آب صرفه جویی می‌کند.

این محصول که در واقع جزو نسل جدید شوینده ها است هیچ گونه آسیبی به سطوح وارد نمی‌کند از این رو می‌توان برای تمیز کردن تمامی متریال ها از آن استفاده کرد. حتی اگر بر روی منسوجات بریزد مانع از پوسیدگی آن می‌شود. لکه هایی که منشا مواد آلی دارند نیز به راحتی با استفاده از این شوینده پاک می‌شوند. همچنین توجه داشته باشید از آنجایی که بایو اپتیم فاقد مواد شیمیایی است هیچ‌گونه تأثیر مخربی بر روی دستگاه ها ندارد و حتی بوی نامطبوع را از سطوح و محیط پاک می‌کند.

سخن پایانی

روش نظافت مکانیزه که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است در واقع با استفاده از دستگاه های مدرن امکان‌پذیر است. در این روش بدون صرف هزینه و زمان زیاد می‌توان به راحتی سطوح وسیع را تمیز کرد. در این بین دستگاه های متعددی وجود دارند که از جمله آن می‌توان به اسکرابرها اشاره نمود.

برای تمیز کردن سطوح با اسکرابر نیاز به مواد شوینده مناسب خواهد بود که در این بین بای اپتیم اسکرابر مخصوص دستگاه های نظافتی جزو بهترین این شوینده ها به شمار می‌رود که فاقد مواد شیمیایی است و قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد. چنانچه شما هم به دنبال خرید این محصول هستید خوب است بدانید شرکت بی نظیر کاران به عنوان تولیدکننده بهترین انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در خدمت مشتریان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه