شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

۷ ترفند پاک کردن شمع از روی پارچه

آنچه در این مقاله می‌خوانید
پاک کردن شمع از روی پارچه
۷ ترفند پاک کردن شمع از روی پارچه
آنچه در این مقاله می‌خوانید

استفاده از شمع که امروزه برای دیزاین کاربرد زیادی پیدا کرده ممکن است در برخی مواقع مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد. یکی از این مشکلات ریختن پارافین و موم شمع بر روی پارچه و لباس است به همین منظور ما سعی کرده‌ایم در ادامه ۷ ترفند پاک کردن شمع از روی پارچه‌ های مختلف (How to remove candle wax from all types of fabric) را بررسی کنیم. تا شما با کمک راه حل مناسب برای پاک کردن موم شمع از روی پارچه بتوانید بدون دردسر این مشکل را حل کنید.

راهکارهای پاک کردن شمع از روی پارچه

قبل از اینکه در خصوص پاک کردن شمع از روی پارچه‌ ها و لباس‌های مختلف مطالبی را بیان کنیم ابتدا می‌خواهیم هفت ترفند را به شما یاد دهیم که با استفاده از این ترفندها می‌توانید شمع را از روی انواع پارچه‌ها پاک کنید:

  1. پاک کردن لکه شمع با استفاده از کاردک
  2. سرد کردن موم شمع
  3. گرم کردن موم با استفاده از سشوار
  4. گرم کردن موم با استفاده از اتو
  5. استفاده از اسپری حاوی هوای فشرده
  6. استفاده از آبجوش برای پاک کردن پارافین
  7. شستشوی لباس و پارچه

پاک کردن پارافین شمع از روی لباس

پاک کردن پارافین شمع از روی لباس

حال اگر بخواهیم به صورت تخصصی‌تر در خصوص پاک کردن شمع از روی پارچه گفتگو کنیم باید بسته به نوع پارچه و لباس اقدام شود. مثلاً اگر بخواهید از روی لباس رنگی لکه شمع را رفع کنید می‌توانید از روش اتو کردن استفاده کنید. به طوری که ابتدا باید لکه پارافینی که کاملاً خشک شده را از روی سطح جسم جدا کرده و سپس اتو را با حرارت کم تنظیم کنید و روی قسمت مورد نظر بکشید تا لکه کمرنگ شود.

اگر جنس لباس حساس است بهتر است با کمک حرارت غیر مستقیم لکه را از بین ببرید. برای این کار یک تکه پارچه دیگر روی لباس قرار داده و سپس از اتو استفاده کنید. در نهایت می‌توانید لباس را شسته و ببینید که هیچ اثری از پارافین باقی نمانده است.

پاک کردن لکه شمع از روی پارچه ترمه

با توجه به اینکه پارچه ترمه پارچه‌ای بسیار ظریف است چنانچه به پارافین آغشته شد برای پاک کردن لکه شمع از روی آن می‌توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید. به طوری که باید سشوار را در کمترین درجه حرارت قرار داده و روی لکه شمع بگیرید تا کاملاً ذوب شود. سپس پارافین ذوب شده را با استفاده از دستمال کاغذی پاک کنید.

پاک کردن شمع از روی پارچه ساتن

پاک کردن شمع از روی پارچه ساتن مورد دیگری است که می‌خواهیم به آن بپردازیم. این پارچه لوکس نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارد برای این منظور می‌توان از آب گرم استفاده کنید. اگر پارچه ساتن را در آب گرم بشورید لکه پارافین از بین خواهد رفت. در صورتی که شستن آن با آب سرد موجب چسبیدن بیشتر پارافین به پارچه می‌شود.

پاک کردن شمع از روی لباس مشکی

پاک کردن شمع از روی لباس مشکی

پاک کردن شمع از روی چادر و مشکی و لباس مشکی نیز جزو آن دسته از مواردی است که می‌تواند دردسرساز شود زیرا این لکه بر روی پارچه مشکی کاملاً مشخص است و چنانچه به درستی پاک نشود جای لکه آن باقی خواهد ماند. برای این منظور می‌توانید بعد از برداشتن پارافین از روی پارچه، با استفاده از سشوار یا اتو لکه را ناپدید کرده و در انتها لباس را با قهوه و آب سرد بشورید تا لکه کاملاً از بین برود.

پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل

پارچه مخمل پارچه حساس دیگری است که اگر لکه شمع و روی آن بماند هر چقدر هم که پارافین را از روی آن جدا کنید باز هم قسمت‌هایی از آن به پرزهای پارچه می‌چسبد. حال برای پاک کردن شمع از روی پارچه مخمل مناسب‌ترین راهکاری که وجود دارد استفاده از حرارت اتو است. به طوری که این حرارت باعث آب شدن شمع می‌شود و سپس می‌توانید با کاغذ یا دستمال کاغذی آثار شمع را پاک کنید.

بهترین شوینده و لکه بر برای پاک کردن شمع

اگر با شیوه‌های مختلف نتوانستید لکه شمع را پاک کنید و یا به دنبال سریع‌ترین و بهترین روش برای پاک کردن شمع از روی پارچه هستید لازم است بدانید استفاده از پاک کننده و شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیمم روشی بسیار مؤثر برای پاک کردن لکه شمع و پارافین از روی انواع پارچه و لباس است.

این محصول بسیار به دلیل غیر شیمیایی بودن هیچ‌گونه آسیبی به پارچه و لباس شما وارد نمی‌کند و شما به راحتی می‌توانید برای انواع پارچه‌های سفید و رنگی از این لکه بر استفاده کنید در واقع یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این لکه بر، خاصیت پاک کنندگی لکه چربی چون پارافین است.

سخن پایانی

پاک کردن شمع از روی پارچه می‌تواند برای بعضی از افراد دشوار باشد اما چنانچه با ترفندهای مناسب در این خصوص آشنایی داشته باشید به راحتی و بدون دردسر می‌توانید انواع پارچه آغشته به پارافین را پاک کنید به طوری که هیچ‌گونه لکه‌ای بر روی آن باقی نمانده باشد.

چنانچه می‌خواهید از یک لکه بر قوی استفاده کنید لازم است بدانید شرکت بی‌نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد و با خرید شوینده بایو اپتیمم دیگر نگرانی برای پاک کردن هیچ نوع مواد و لکه‌ای را روی انواع پارچه‌ها نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه