شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

۱۰ روش شگفت انگیز برای لکه بری پارچه

آنچه در این مقاله می‌خوانید
لکه بری پارچه
۱۰ روش شگفت انگیز برای لکه بری پارچه
آنچه در این مقاله می‌خوانید

یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند نحوه لکه بری پارچه (Fabric stain) است؛ چراکه لک شدن انواع پارچه و لباس به خصوص لباس‌های مهمانی می‌تواند اتفاق بسیار ناراحت کننده‌ای باشد. با وجود این ما سعی کرده‌ایم در ادامه بهترین روش‌های لکه بری پارچه را معرفی کنیم و در خصوص مؤثرترین شوینده و لکه بر منسوجات نیز توضیحاتی بیان نماییم.

لکه بری پارچه غیر قابل شست و شو

با توجه به اینکه روش‌های متعددی برای لکه بری پارچه وجود دارد، بهتر است قبل از اینکه در خصوص این روش‌ها صحبت کنیم نوع پارچه را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه پارچه شما غیر قابل شستشو باشد با سه روش اساسی می‌توانید انواع لکه را از روی آن پاک کنید. ابتدا می‌توانید از بنزین یا تترا کلرو کربن استفاده کنید. همچنین برای بیرنگ کردن لکه می‌توان از آب اکسیژنه بهره ببرید. چنانچه نیاز به تمیز کردن لکه به صورت خشک باشد نیز می‌توانید از پودرهای جذب کننده مانند گچ فرانسوی یا پودر تالک استفاده نمایید.

لکه بری پارچه غیر قابل شست و شو

لکه بری پارچه‌های قابل شست و شو

برای برطرف کردن لکه از روی پارچه‌های قابل شست و شو چنانچه پارچه رنگی بشد ابتدا می‌توان محل لکه را با استفاده از اسفنج آغشته به تترا کلرو کربن کرده و با آب سرد تمیز کنید. پس از این باید محل لکه با آب و صابون شسته شود تا لکه به طور کامل پاک گردد.

10 روش عالی برای لکه بری پارچه

  1. پاک کردن لکه شمع: یکی از روش‌های لکه بری پارچه (Fabric stain) برطرف کردن لکه شمع از روی پارچه‌ها است. اگر موم شمع بر روی پارچه‌های نخی و کتانی سفید و یا حتی پارچه‌های رنگی قابل شست و شو ریخته باشد، ابتدا باید موم اضافی را از روی پارچه جدا کرده و قسمت لک شده را بین کاغذ خشک بگذارید و با استفاده از اتوی داغ فشار دهید. سپس آن قسمت پارچه را با بنزین یا تتراکلرید کربن و اسفنج بشویید.
  2. لکه بری چمن از روی پارچه: چنانچه لکه های سبز چمن بر روی پارچه یا لباس شما باقی مانده باشد یکی از بهترین مواد برای پاک کردن آن، استفاده از خمیردندان است. باید خمیر دندان سفید را روی لکه بمالید و با کمک یک مسواک کهنه آن را بسابید تا اثری از لکه باقی نماند.
  3. پاک کردن لکه خون: یکی دیگر از روش‌های لکه بری پارچه، پاک کردن لکه خون از روی پارچه و لباس است. برای این منظور می‌توانید از آب اکسیژنه سه درصد استفاده کنید.
  4. برطرف کردن لکه چای و قهوه: برای لکه بری پارچه آغشته به چای یا قهوه می‌توانید از گلیسیرین گرم استفاده کنید که باید نیم ساعت روی لکه بماند و پس از آن پارچه را به خوبی با آب گرم و صابون بشورید.
  5. لکه بری چربی و روغن: برای این منظور هم می‌توانید از شامپو و مواد شوینده استفاده کنید و هم می‌توانید گچ سفید را روی لکه های چربی بکشید و ۱۵ دقیقه صبر کنید تا لکه های چربی از بین برود.

10 روش عالی برای لکه بری پارچه

  1. پاک کردن رژلب از روی لباس: مشکل دیگری که ممکن است برای افراد پیش بیاید به جا ماندن اثر رژلب بر روی لباس و پارچه است. برای لکه بری پارچه از رژلب باید ابتدا مواد را از روی لباس بخراشید. سپس تعدادی دستمال کاغذی روی سطح لکه شده بگذارید و مقداری مایع ظرفشویی پشت قسمت لکه دار پارچه ریخته و با مسواک خیس روی لکه را از بیرون به داخل برس بکشید.
  2. پاک کردن لاک از روی پارچه: برای پاک کردن اثر لاک از روی پارچه می‌توانید از استون که حلال لاک استفاده کنید.
  3. پاک کردن لکه توتون: چنانچه پارچه یا لباس شما لکه توتون داشته باشد می‌توانید با استفاده از اسفنج و الکل صنعتی آن را از بین ببرید.
  4. پاک کردن لکه رنگ: روش دیگر برای لکه بری پارچه و لباس پاک کردن لکه رنگ است که چنانچه رنگ خشک شده باشد می‌توان از روغن یا وازلین استفاده کرد و بعد از این با استفاده از اسفنج و آب گرم و صابون قسمت لک شده را شست.
  5. برطرف کردن لکه جوهر: برای برطرف کردن لکه جوهر می‌توان از خمیر پودرهای جذب کننده استفاده کرد.

استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیم

یکی دیگر از روش‌های لکه بری پارچه استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیم است. بنابراین اگر به دنبال بهترین لکه بر هستید خوب است بدانید این محصول پاک کننده پروبیوتیک قوی است که خواص پاک کنندگی بسیار بالایی دارد. لازم است بدانید این شوینده بهترین ماده برای رفع آثار کثیفی و لکه باقی مانده بر پارچه، موکت، اتاق داخل ماشین، پرده و غیره است که با قیمت مناسب توسط شرکت بی نظیر کاران به مشتریان گرامی عرضه می‌شود.

سخن پایانی

لکه بری پارچه به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این بین استفاده از شوینده و لکه بر منسوجات بایو اپتیم بسیار مناسب است؛ لذا این محصول فاقد مواد شیمیایی است و به سطوح آسیب نمی‌رساند. همچنین از پوسیدگی منسوجات جلوگیری می‌کند. حال چنانچه شما هم به دنبال خرید این محصول و یا بهترین مواد شوینده برای مصارف تخصصی و عمومی هستید لازم است بدانید شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در خدمت مشتریان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه