شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

نکات مهمی که باید هنگام نظافت محیط اداری رعایت کنید!

آنچه در این مقاله می‌خوانید
نظافت محیط اداری
نکات مهمی که باید هنگام نظافت محیط اداری رعایت کنید!
آنچه در این مقاله می‌خوانید

نظافت محیط اداری (Cleaning the office environment) از اصول و نکاتی برخوردار است که با رعایت این نکات ضمن اینکه محیط اداری خود را تمیز و پاکیزه نگه می‌دارید، فضای آن را نیز به فضای سالم‌تری تبدیل می‌کنید. با نظافت محل کار، عملکرد و بهره‌وری کارمندان و پرسنل اداری نیز افزایش یافته و آن‌ها به دلیل داشتن یک محیط تمیز و مرتب، احساس رضایت و آرامش بیشتری را تجربه می‌کنند. اگر به دنبال نکات مهم نظافت محیط اداری خود هستید مطالعه این مطلب از شرکت بی نظیر کاران به شما کمک زیادی می‌کند.

اهمیت نظافت محیط اداری

آلودگی و وجود هر گونه لکه‌ حین کار و در محیطی که کار می‌کنید مخصوصاً در اتاق یا میز کارتان، چه احساسی به شما می‌دهد؟ قطعاً نشاط را از شما دور کرده و باعث می‌شود نتوانید با فکری بدون استرس و آزاد به کارهایتان برسید. نظافت محیط اداری و پاکیزه نگه داشتن آن در روند کاری کارکنان تاثیر زیادی داشته و حتی روی مراجعه کنندگان نیز اثرگذار است.

زمانی که ارباب رجوع‌ها و دیگر مراجعه کنندگان در اول وقت اداری به اداره شما مراجعه کنند، با دیدن تمیزی و نشاط محیط و کارکنان قطعاً احساس خوشایندی به آن‌ها دست داده و امکان مراجعه مجدد وجود دارد. با داشتن محیطی تمیز و مرتب می‌توان حس خوب را به کارمندان و مراجعه کنندگان القا کرده و از خستگی کارمندان جلوگیری کرد. همچنین با پاکیزه نگه داشتن اداره می‌توان جدیت و حرفه‌ای بودن تیم خود را نشان دهید.

اهمیت نظافت محیط اداری

نحوه نظافت ساختمان اداری

حال برای اینکه بدانید از کجا باید نظافت محیط اداری خود را آغاز کنید، به این نکاتی که در این مطلب اشاره شده توجه نمایید. برای شروع نظافت محل کارتان باید وسایلی را در ادامه بیان شده‌اند داشته باشید که عبارت‌اند از:

  • مواد شوینده استاندارد که می‌تواند شامل شیشه پاک کن، جرم‌گیر و سفیدکننده برای سرویس بهداشتی و البته شوینده مخصوص کف‌پوش‌ها و سفیدکننده باشد. شما می‌توانید با تهیه شوینده همه کاره سبز از شوینده‌های دیگر بی‌نیاز بوده و تمامی محیط‌های اداره خود را تنها با همین شوینده تمیز کنید.
  • وسایل گردگیری که شامل گردگیر دستی کوتاه و بلند است تا بتوان گوشه سقف‌ها و نقاط دور از دسترس را تمیز کرد. یک پارچه ضد عفونی ‌شده به رنگ سفید برای گردگیری نیز نیاز دارید.
  • جاروبرقی که بهتر است برای اداره‌های بزرگ از جارو برقی صنعتی استفاده کنید. جاروی دستی نیز ممکن است برای نظافت محیط اداری به کار آید.
  • سایر وسایل برای نظافت اداره همچون تی ریشه‌ای و سطل بزرگ جهت نظافت کف، فرچه جهت نظافت سرویس بهداشتی، یک اسفنج یا ابر نیاز هستند.

نظافت اداره را باید چگونه انجام دهیم؟

کارهایی که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم نکات و اصولی هستند که برای نظافت محیط اداری (Cleaning the office environment) باید رعایت کنید:

  • جارو کردن کف: اگر در محیط اداری شما قسمتی از کف محیط با فرش پوشیده شده، ابتدا باید به خوبی فرش را جارو بکشید و سپس زیر آن را نیز جارو کنید. توجه داشته باشید تمیز کردن گوشه‌ها و زیر وسایل نباید از قلم بیافتد.
  • تمیز کردن کف‌پوش: خود کف محیط اداری نیز باید به طور مرتب جارو شده و تمیز شود. برای این کار ابتدا یک بار کف را با جارو برقی جارو کشیده و برای پاک کردن گردو غبارها کف را تی بکشید.
    گردگیری: گردگیری مهم‌ترین بخش نظافت محیط اداری است؛ زیرا محیط به دلیل تردد افراد و نشستن گردوخاک سریع آلوده به گرد و لکه می‌شود. برای این کار یک پارچه سفید و تمیز و همچنین یک گردگیر دستی کافی است.
  • نظافت سرویس بهداشتی: برای تمیز کردن سرویس بهداشتی اداره ابتدا باید با جرم‌گیر و سفیدکننده مناسب توالت را تمیز کرده و با یک فرچه تمیز، آلودگی‌ها را از کف آن پاک کنید. برای تمیز کردن دیوارها و کف سرویس نیز می‌توانید از مواد شوینده به خصوص ضدعفونی کننده‌ها استفاده نمایید.

نظافت اداره را باید چگونه انجام دهیم؟

جمع بندی

اگر قصد دارید نظافت محیط اداری خود را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید، کافی است نکاتی را که در این مطلب بیان شد به خوبی رعایت کنید. برای تهیه انواع شوینده‌ها می‌توانید از سایت شرکت بی نظیرکاران اقدام کنید.
شرکت بی نظیرکاران بهترین محصولات گندزدا و ضدعفونی کننده محیط را با قیمتی مناسب به مشتریان گرامی عرضه می‌کند و شما می‌توانید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی را در بهترین کیفیت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه