شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

تاثیر فوق‌العاده ترکیبات پروبیوتیک بر سطوح و محیط زیست

آنچه در این مقاله می‌خوانید
ترکیبات پروبیوتیک
تاثیر فوق‌العاده ترکیبات پروبیوتیک بر سطوح و محیط زیست
آنچه در این مقاله می‌خوانید

استفاده از ترکیبات پروبیوتیک در نسل جدید شوینده‌ها یک کنش بی‌نظیر جهت حمایت از محیط زیست و حفظ سلامت عمومی انسان به شمار می‌رود. پروبیوتیک‌ها نسل آینده محصولات پاک‌کننده هستند که می‌توان از آنها به عنوان نسل چهارم شوینده‌ها نیز نام برد. در این مقاله شرکت بی نظیرکاران با ترکیبات پروبیوتیک بیشتر آشنا می‌شویم.

چرا ترکیبات پروبیوتیک پدیده بی‌نظیری هستند؟

تاثیر ترکیبات پروبیوتیک

شوینده های پروبیوتیک نه تنها برای حمایت از محیط زیست و سلامت انسان کارایی دارند، بلکه در خیلی از موارد نیز فوق‌العاده کاربردی و بهینه‌تر از شوینده های رایج عمل می‌کنند.

برای مثال برخلاف شوینده های شیمیایی، شوینده های پروبیوتیک نیازی به سوخت و کارتن زیادی برای بسته‌بندی ندارد و همچنین پروسه حمل و نقل آنها نیز بسیار ساده‌تر است. همچنین در نسل جدید شوینده‌ها دیگر خبری از تولید فراوان پلاستیک نخواهد بود.

استفاده از ترکیبات پروبیوتیک برای گروه های حساسی مثل کودکان و بانوان باردار نیز خطرزا نیست و این یک مورد بسیار کاربردی است، خصوصا زمانی که این محصولات به صورت بدون بو تولید می‌شوند.

تفاوت شوینده های پروبیوتیک و شیمیایی

در گذشته مواد شوینده شامل صابون هایی میشد که از روغن حیوانی به دست آمده بودند؛ اما رفته رفته با افزایش جمعیت دیگر امکان استفاده از چنین شوینده هایی وجود نداشت، بنابراین شوینده‌ها به سمت صنعتی شدن رفتند.

در این بین با توجه به اثرات مخرب این مواد شوینده بر محیط زیست، برخی تلاش های قانونی برای کاهش این آسیب‌ها صورت گرفت که بر اساس آنها اگر بیشتر از 50 درصد قسمت خشک محصول تولیدی به محیط زیست برنگردد، تولید آن محصول در لیست صنعت سبز قرار نمی‌گیرد.

با ورود نسل چهارم شوینده‌ها انقلابی در این صنعت شکل گرفت چرا که در آنها فرمولاسیون هایی به کار گرفته شد که بیش از 99 درصد از بخش جامد این محصولات را به محیط زیست بازمی‌گرداند!

همچنین این شوینده‌ها با pH7 تولید می‌شوند و این نیز دست آورد بزرگی است، چرا که در صورت (برخلاف محصولات شیمیایی رایج) تماس پوست انسان با این محصولات پروبیوتیک، هیچ حساسیتی ایجاد نخواهد شد.

مزایای استفاده از ترکیبات پروبیوتیک

تا اینجای مطلب با مزایای بی‌نظیر استفاده از ترکیبات پروبیوتیک آشنا شدیم که به‌طور خلاصه عبارت هستند از:

  • مواردی مثل بسته بندی، انبارداری و حمل و نقل شوینده های پروبیوتیک بسیار ساده‌تر انجام می‌شود.
  • ترکیبات پروبیوتیک برای پوست و افراد حساس خطرزا نیست.
  • میزان پلاستیک بسیار کمتری برای تولید شوینده های پروبیوتیک مصرف می‌شود.
  • برای محیط زیست و سلامت انسان بی‌خطر است.

همچنین به غیر از جلوگیری از آسیب های پوستی، تلاش شده تا ترکیبات پروبیوتیک به نحوی تولید شوند که برخلاف شوینده های شیمیایی هیچگونه آسیبی برای سلامت ریه نیز ایجاد نکنند. در ضمن عدم استفاده از غلظت دهنده های پلیمری یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی های این شوینده‌ها برای جلوگیری از آسیب های محیط زیستی به شمار می‌رود.

بررسی ترکیبات موجود در شوینده های پروبیوتیک

ترکیبات پروبیوتیک عمدتا حاوی مواد ضد چربی هستند و مثل سایر شوینده‌ها در جهت پاکسازی آلودگی‌ها و چربی‌ها استفاده می‌شوند. ترکیبات پروبیوتیک از مواد بایوبیس شکل گرفته که برگرفته از مواد زیستی و غیر شیمیایی و همچنین آنزیم‌ها و مشتقات باکتری‌ها می‌باشند.

طرز استفاده از شوینده های پروبیوتیک

تاثیرات ترکیبات پروبیوتیک

شوینده های پروبیوتیک به صورت بطری های پلاستیکی به فروش نمی‌رسند و به جای آن به صورت پودری قابل خریداری هستند. برای استفاده از این شوینده‌ها کافی است فقط یک بار برای خرید بطری هزینه کنید و از پودری که دارید برای پر کردن آن استفاده کنید.

این جریان نه تنها باعث کاهش حجم تولید پلاستیک و بسته‌بندی می‌شود، بلکه مشکلات حمل و نقل را نیز به حداقل می‌رساند. از دیگر مزایای آن نیز می‌توان به امکان رقیق‌سازی آن اشاره داشت که به صورت دلخواه قابل انجام است و در نهایت میزان غلظت آن به تصمیم شما بستگی دارد.

آیا شوینده های پروبیوتیک قیمت بالایی دارند؟

قیمت شوینده های پروبیوتیک در حوزه خانگی با شوینده های شیمیایی رایج برابری می‌کند اما گاها ممکن است بالاتر برود. با در نظر گرفتن آسیب های ناشی از مصرف شوینده های شیمیایی به سلامتی و محیط زیست، شوینده های پروبیوتیک در هر شرایطی از ارزش درخشنده‌ای برخوردار خواهند بود.

بنابراین با توجه به مزایای آن کمی تفاوت قیمتی چندان مطرح نیست، مگر اینکه این تفاوت قیمتی قابل‌چشم‌پوشی نباشد.

همچنین شایان ذکر است که در کنار تمام مزایای نام برده شده، این مزیت را نیز در نظر بگیرید که برخلاف شوینده های شیمیایی، برای بهره‌وری از نسل جدید شوینده‌ها نیازی به استفاده از دمای بالا در هنگام تمیز کاری نیست.

سخن پایانی

این مقاله توسط شرکت بی نظیرکاران تهیه و تولید شده است. شما می‌توانید در همین لحظه از مقاله های دیگر این سایت نیز بهره ببرید و اطلاعات کاملی را در خصوص مواد شوینده قلیایی و تاثیر شوینده های قلیایی بر روی فلزات، شوینده های قلیایی بدون کف و… به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه