شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

شوینده خنثی چیست + بررسی ۷ کاربرد شوینده های خنثی

آنچه در این مقاله می‌خوانید
شوینده خنثی چیست
شوینده خنثی چیست + بررسی ۷ کاربرد شوینده های خنثی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

شوینده خنثی چیست ؟ حتما تاکنون نام شوینده‌های خنثی و یا شوینده غیر یونی را بسیار شنیده‌اید و با این سوال مواجه شدید که شوینده خنثی چیست (what is a neutral detergent)؟ اگر به دنبال پاسخ به این سوال هستید و یا به طور کلی می‌خواهید با کاربرد این شوینده‌ها آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم خواندن این مقاله از شرکت بی نظیر کاران را از دست ندهید. ما قصد داریم مطالبی تحت عنوان شوینده خنثی چیست و کاربرد‌های این محصولات را بازگو نماییم. ضمن اینکه خوب است بدانید شرکت بی نظیر کاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد.

شوینده خنثی چیست ؟

شوینده خنثی چیست ؟ شوینده خنثی که بیشتر شاید آن را تحت عناوینی چون مواد شوینده غیر یونی یا دترجنت غیر یونی می‌شناسند. همانطور که از نام این شوینده‌ها مشخص است دارای pH خنثی هستند که مقدار آن حدود ۷ است. قدرت پاک‌کنندگی این محصولات بسیار زیاد است و به همین علت بیشتر از این شوینده‌های غیر یونی برای از بین بردن آلودگی‌هایی نظیر دوده، روغن، گریس و … از روی سطوح در صنایع مختلف استفاده می‌کنند. بیشتر افراد برای پاک‌کنندگی سطوحی نظیر پلاستیک و یا آلومینیوم که نسبت به شوینده‌های قلیایی واکنش نشان می‌دهند و با استفاده از این شوینده‌های قلیایی سطح آن‌ها دچار خوردگی می‌گردند از شوینده‌های خنثی استفاده می‌کنند.

شوینده‌های غیر یونی دارای ترکیباتی هستند که استفاده از آن‌ها برای بیشتر فلزات بی‌خطر بوده و بعد از استفاده براقیت، جلا و تمیزی این سطوح چند برابر می‌شود. به دلیل ویژگی‌های ممتاز و شناخت بیشتر افراد نسبت به این شوینده‌ها هر روز بر وسعت استفاده‌کنندگان این محصولات بیشتر می‌شود و شاهد کاربرد بیشتر این شوینده‌های خنثی در صنایع مختلف هستیم.

شوینده خنثی

۷ کاربرد شوینده‌ های خنثی

بعد از پرداختن به اینکه شوینده خنثی چیست (what is a neutral detergent) و کسب اطلاعات کامل از ویژگی‌های این شوینده‌ها بهتر است به بیان کاربرد شوینده‌های خنثی بپردازیم. ۷ کاربرد شوینده‌های خنثی شامل موارد زیر است:

 1. استفاده از این محصولات به عنوان پاک‌کننده قوی گریس، دوده روغن و …
 2. پاک‌کننده چربی‌های خشک موجود بر روی سطوح
 3. استفاده از این شوینده‌ها به عنوان تمیز نمودن انواع سطوح پلاستیکی و آلومینیومی
 4. زدودن و از بین بردن چربی‌های موجود بر روی سطوح چوبی
 5. از بین بردن چربی‌های نرمال روی کابینت‌های هایگلاس و ممبران
 6. صفرشویی و موتورشویی خودروها
 7. به منظور پاک نمودن سطوح لاستیکی

۷ کاربرد شوینده‌های خنثی

مزایای متعدد استفاده از شوینده‌ های خنثی

پس از بررسی سوال شوینده خنثی چیست حالا به مزایای این شوینده ها می پردازیم. همانگونه که عنوان شد به علت مزایای متعدد استفاده از این محصولات هر روز بر وسعت کاربرد این شوینده‌ها افزوده می‌گردد. در این قسمت به چند مورد از مزایای استفاده از شوینده‌های خنثی می‌پردازیم:

 • این شوینده‌ها دارای قدرت انحلال‌پذیری بسیار بالایی هستند.
 • استفاده از این شوینده‌ها نیاز به آبکشی زیاد ندارد و به علت داشتن آبکشی آسان در مصرف آب نیز صرفه‌جویی می‌شود.
 • این محصولات کاملا بی‌خطر و غیرقابل اشتعال است.
 • دارای پایداری بسیار زیاد
 • دارای حلالیت بالا چربی‌ها و قدرت نفوذپذیری بسیار بالا
 • قابلیت ضدعفونی‌کنندگی، جرم‌گیری و پاک‌کنندگی انواع سطوح
 • جلوگیری از خوردگی سطوح آلومینیومی و پلاستیکی طی فرایند شستشو
 • عدم وارد کردن هرگونه آسیب به قطعات مختلف
 • دارا بودن خاصیت ضد میکروبی
 • عدم وجود هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این شوینده‌ها بر روی انواع سطوح مختلف نظیر سطوح چوبی

مزایای متعدد استفاده از شوینده‌های خنثی

شرایط نگهداری از شوینده‌ های خنثی

در زمان استفاده از این ماده شیمیایی باید حتما توجه نمود که تمام موارد ایمنی به طور کامل رعایت گردند به گونه‌ای که در زمان استفاده این شوینده‌ها حتما از دستکش، ماسک، عینک ایمنی و روپوش استفاده نمایید. در ادامه به بیان شرایط لازم برای نگهداری از این شوینده‌های خنثی می‌پردازیم:

 • حتما نیاز است که این شوینده‌ها را دور از دسترس کودکان نگهدارید.
 • این ترکیبات را دور از نور خورشید نگهداری نمایید.
 • این شوینده‌های غیر یونی را در ظرف‌های مناسب دارای درب محکم نگهداری نماید و بعد از استفاده محلول حتما مجددا درب آن را محکم ببندید.
 • نگهداری از این شوینده‌ها در محیط‌های خنک، خشک، دارای تهویه مناسب و در دمای مناسب لازم و ضروری است.

خلاصه

در این مطلب به سوال شوینده خنثی چیست ؟ پرداختیم. در بسیاری از مواقع لکه‌ها و الودگی‌هایی بر روی سطوح ایجاد می‌گردد که با شوینده‌های عادی قابل زدودن نیستند. لک‌ها و آلودگی‌هایی نظیر گریس، دوده، روغن و … که لازم است برای از بین بردن آن‌ها از نوع خاصی شوینده نظیر شوینده خنثی استفاده نمود. این نوع از شوینده‌ها دارای کاربرد و ویژگی‌های خاص بسیاری هستند به همین هر روز بر وسعت کاربرد آن‌ها افزوده می‌گردد. اگر به دنبال خرید شوینده خنثی با کیفیت و قدرت تمیزکنندگی بالا و قیمت مناسب هستید به شما توصیه می‌کنیم به شرکت بی نظیر کاران مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه