شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

۶ ترفند برق انداختن آینه و شیشه با بهترین مواد شوینده

آنچه در این مقاله می‌خوانید
برق انداختن آینه و شیشه
۶ ترفند برق انداختن آینه و شیشه با بهترین مواد شوینده
آنچه در این مقاله می‌خوانید

برخی از اوقات پس از پاک کردن آینه و شیشه ها متوجه می شویم به خوبی شفاف و تمیز نشده اند و یا اینکه قطرات آب و پرزهای دستمال بر روی آینه و شیشه برجای می مانند! در این مقاله ترفندهای برق انداختن آینه و شیشه (Tips for cleaning mirrors and glass) را به شما یاد می دهیم. همچنین می آموزید از چه نوع ماده شوینده ای استفاده کنید تا تاثیر فوق العاده آن را برای برق انداختن شیشه و آینه مشاهده کنید.

چگونه لکه های روی آینه و شیشه را از بین ببریم؟

برای برق انداختن آینه و شیشه می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از محلول آب و سرکه

 برای برق انداختن شیشه و آینه محلولی گندزدا و ضدعفونی کننده محیط حاوی آب و سرکه را با ترکیب یک قاشق سرکه با چهار قاشق آب تهیه کنید. این محلول را روی لکه ها بپاشید و با یک پارچه نرم یا روزنامه باطله تمیز کنید. سپس آینه یا شیشه را با آب گرم مجددا بشویید و با یک پارچه خشک پاک کنید.

  • استفاده از لیمو برای برق انداختن آینه و شیشه

 آب لیمو را با آب مخلوط کنید (نسبت یک به یک) و با استفاده از حوله یا دستمال نرم روی شیشه را پاک کنید. سپس با آب گرم بشویید و با یک دستمال نرم خشک کنید.

  • استفاده از محلول آب اکسیژنه

محلول آب اکسیژنه را آماده کنید و روی لکه ها بپاشید. چند دقیقه صبر کنید و سپس با یک پارچه نرم پاک کنید. پس از اتمام، آینه یا شیشه را با آب گرم بشویید و با یک پارچه خشک پاک کنید.

استفاده از محلول آب اکسیژنه

  • استفاده از الکل برای برق انداختن آینه و شیشه

 الکل را روی لکه ها بپاشید و با یک پارچه نرم پاک کنید. سپس آینه را با آب گرم بشویید و با یک پارچه خشک پاک کنید.

  • استفاده از نوشابه

 شاید برایتان جالب باشد که نوشابه نیز یک پاک کننده قوی شیشه و پنجره محسوب می شود! مقداری نوشابه را در بطری اسپری بریزید و روی شیشه ها و آینه اسپری کنید، در نهایت با یک دستمال نرم محل را کاملا تمیز کنید تا برق بیفتد!

  • استفاده از شوینده همه کاره سبز

شوینده همه کاره سبز بهترین گزینه برای تمیز کردن آینه و شیشه ها است. کافیست کمی از محصول را بر روی شیشه ها و آینه بپاشید، و یا روی حوله ای نرم بریزید و سپس روی محل بکشید. این شوینده کاملا بدون بو و فاقد ایجاد حساسیت است، نیاز به آبکشی ندارد و برای برق انداختن آینه و شیشه یک گزینه فوق العاده است.

شما میتوانید شوینده همه کاره سبز را با قیمتی مناسب از شرکت بی نظیرکاران، تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران تهیه کنید.

مهم است هنگام پاک کردن لکه ها حواستان به آینه باشد و از اعمال فشار زیاد و حرکات سخت خودداری کنید تا آینه آسیب نبیند.

شوینده همه کاره سبز

برق انداختن آینه

اگر می‌خواهید با ترفندهای برق انداختن آینه و شیشه از شر لکه‌ها و کثیفی‌های عمقی آینه و شیشه نجات پیدا کنید بهتر است ۲ قاشق مایع ظرفشویی را با ۴ قاشق غذاخوری آبلیمو در نصف پیمانه سرکه مخلوط کنید. می‌توانید به جای سرکه از مواد دیگری مثل آمونیاک هم استفاده کنید. سپس محلول تهیه شده را درون اسپری بریزید و روی لکه آینه و شیشه بپاشید و با یک دستمال تمیز مثل میکروفایبر به عنوان بهترین دستمال برای آینه پاک کنید.

چگونه لکه‌های روی آینه را از بین ببریم؟

تمیز کردن پنجره‌ها و قاب آینه‌ها با تی شیشه شو یک ترفند عالی برای تمیز کردن آینه و شیشه است. گاهی اوقات تمیز کردن شیشه‌ها و آینه‌های قدی با روزنامه و یا پارچه‌های نخی رد لکه‌هایی را به جا می‌گذارند؛ ولی با کمک یک تی شیشه شو مطمئناً خیالتان از تمیزی آینه و شیشه کاملاً راحت است.

چگونه آینه کدر را تمیز کنیم؟

اگر لکه‌های روی آینه و شیشه شما بر اثر تماس مواد آرایشی مانند تافت، ژل و اسپری های مو ایجاد شده‌اند بهتر است مقداری شامپوی براق‌کننده‌ی مو را درون کمی آب ولرم بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس روی آینه اسپری کنید و چند ثانیه بعد شیشه یا آینه را تمیز کنید.

هیچ‌گاه تمیز کردن لکه و کثیفی گوشه‌های پنجره و آینه را فراموش نکنید؛ چون گوشه‌های قاب آینه و شیشه محلی برای تجمع آلودگی‌ها و گرد و غبار هستند. شاید در ابتدا این کار کمی برایتان مشکل باشد؛ ولی به سادگی می‌توانید با استفاده از یک گوش پاکن و بهترین مواد شیشه شوی این کار را انجام دهید.‌

حوله‌های نرم میکروفایبر

برق انداختن شیشه

یکی از ترفندهای برق انداختن آینه و شیشه استفاده از افترشیو یا همان کرم‌های اصلاح است. این ماده هیچ اثری از کثیفی‌ها و لکه‌های روی آینه و شیشه باقی نمی‌گذارد. مهم‌تر اینکه رگه‌ها و یا شیارهای روی سطح آینه و شیشه را هم از بین می‌برد. برای انجام این کار باید مقداری از کرم اصلاح را روی لکه‌ها بمالید و با یک دستمال تمیز پاک کنید.

لکه بر قوی شیشه

بوراکس یک نوع پاک کننده بسیار قوی است. بنابراین می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری از بوراکس را درون ۳ فنجان آب به خوبی حل کنید. سپس با یک اسفنج تمیز روی لکه‌های آینه و شیشه بکشید. در آخر سطح آینه و شیشه را با یک پارچه تمیز پاک کنید.

اگر لکه روی آینه و شیشه زیادی سمج هست بهتر است یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقداری سرکه سفید مخلوط کنید تا یک ماده خمیری به دست آورید. سپس خمیر را روی رسوبات و کثیفی‌های روی آینه و شیشه بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند‌. در آخر با یک دستمال تمیز سطح کثیف را پاک کنید.

بهترین مواد شوینده شیشه و آینه

در هنگام انجام ترفندهای برق انداختن آینه و شیشه حواستان به قاب‌های چوبی آینه و پنجره‌ها باشد‌؛ چون برخی از محلول‌هایی که برای پاک کردن آینه و شیشه استفاده می‌کنید به اشیا چوبی اطراف آینه و شیشه‌ها آسیب می‌زنند‌. برای جلوگیری از این ‌کار بهتر است از شیشه شوی های استاندارد در شرکت بی نظیرکاران استفاده کنید‌.‌

البته برای جلوگیری از نشستن گرد و خاک روی شیشه و آینه لازم است هر چند وقت یکبار هم با یک دستمال تمیز روی سطح شیشه و آینه را دستی بکشید.

از چه نوع حوله ای برای برق انداختن آینه و شیشه استفاده کنیم؟

بهترین دستمال برای آینه کدام است؟ برای برق انداختن آینه و شیشه می‌توانید از حوله‌های نرم میکروفایبر استفاده کنید. این حوله‌ها به خوبی گرد و غبار را جذب می‌کنند و به تمیز کردن سطح شیشه و آینه بدون ایجاد خط و خش کمک می‌کنند.

یک راه دیگر استفاده از روزنامه های باطله است. کاغذ روزنامه نیز مانع از باقی ماندن قطرات آب روی شیشه و آینه می شود و به خوبی روغن، اثر انگشت و لکه‌ها پاک می کند. البته باید توجه کنید که روزنامه کاملا تمیز باشد.

سخن پایانی

قبل از استفاده از هر روش تمیز کردن برای برق انداختن آینه و شیشه و پاسخ این سوال که چگونه لکه های روی آینه را از بین ببریم؟ بهتر است روی یک نقطه کوچک و پنهانی از یک شیشه یا آینه تست انجام دهید تا از هرگونه خسارت احتمالی جلوگیری کنید. بدون شک تمیز کردن شیشه ها، پنجره ها و آینه های خانه می تواند به زیبایی دوچندان محل زندگی تان کمک کند و این پاکیزگی حس خوبی را به شما منتقل می کند.

شرکت بی نظیرکاران ارائه دهنده بهترین و باکیفیت ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می باشد. برای خرید هرنوع ماده پاک کننده و شوینده جهت برق انداختن شیشه و آینه، لطفا با کارشناسان مجموعه بی نظیرکاران در ارتباط باشید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه