شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

درمان حساسیت پوستی به شوینده‌ ها

آنچه در این مقاله می‌خوانید
درمان حساسیت پوستی به شوینده‌
درمان حساسیت پوستی به شوینده‌ ها
آنچه در این مقاله می‌خوانید

از جمله انواع حساسیت‌های رایج پوستی، حساسیت پوستی به شوینده‌ ها (Skin sensitivity to detergents) است که در اثر استفاده نادرست از مواد شوینده شیمیایی به وجود می‌آید. اگرچه روش‌های خانگی وجود دارد که می‌توان به درمان این حساسیت‌ها کمک کرد اما بهتر است مصرف مواد شوینده را که مضرات زیادی دارد کمتر کرد و به جای آن به استفاده از مواد شوینده ارگانیک و غیر شیمیایی روی آورد.

درمان خانگی حساسیت دست به مواد شوینده

حساسیت دست به مواد شوینده که بر اثر واکنش نامناسب پوست به مواد شوینده شیمیایی رخ می‌دهد معمولاً همراه با خارش، قرمزی، خشکی و تورم بوده و در مواردی عوارض شدیدتری نیز دارد.

در اولین مرحله برای کنترل این حساسیت‌ها باید استفاده از مواد شوینده‌ای که به آن آلرژی دارید را قطع کنید. از خارش محل حساسیت خودداری کرده و از کمپرس یخ یا آب سرد استفاده کنید.

بهتر است محل ایجاد حساسیت را در آب خنک قرار داده تا تورم و التهاب آن کم شود. همچنین استفاده از حمام اوتمیل یکی دیگر از روش‌های خانگی برای درمان خانگی حساسیت پوستی ناشی از مواد شوینده است.

پماد برای درمان حساسیت پوستی به شوینده‌

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از روش‌های درمان حساسیت پوستی به شوینده‌ ها، استفاده از پماد است. بهترین پماد برای حساسیت پوست دست ناشی از مواد شوینده، کرم هیدرو کورتیزون یک درصد است که باعث تسکین خارش و التهاب می‌شود. همچنین می‌توانید از لوسیون ضد خارش حاوی کالامین استفاده کنید. در واقع این پمادها تا حد زیادی در درمان حساسیت پوستی مؤثر است.

درمان خانگی حساسیت به وایتکس

درمان خانگی حساسیت به وایتکس

از آنجایی که امروزه افراد از وایتکس برای موارد مختلفی از قبیل شستن ظروف، لباس و بسیاری از وسایل استفاده می‌کنند حساسیت به این ماده شوینده در موارد بسیاری مشاهده می‌شود. چنانچه وایتکس به صورت مستقیم با دست ارتباط برقرار کند باعث خشکی و حتی حساسیت‌های پوستی می‌شود. اولین نکته برای پیشگیری از حساسیت به مواد شوینده چون وایتکس، استفاده از دستکش در عین استفاده از این نوع شوینده‌ها است.

برای درمان حساسیت پوستی به شوینده‌، در اولین مرحله باید بلافاصله دست‌ها را با آب سرد و صابون غیر عطری بشویید تا ماده حساسیت‌زا چون وایتکس از پوست جدا شود. استفاده از ماسک‌ها و اسکراب ‌های خانگی چون اسکراب جو دو سر و عسل نیز می‌تواند در درمان خارش ‌های پوستی ناشی از استفاده نادرست از وایتکس مؤثر باشد. برای این منظور لازم است دو قاشق غذاخوری آرد جو دوسر را با یک قاشق چای ‌خوری عسل، مقدار کمی روغن نارگیل و روغن چریش مخلوط کنید تا ماده‌ای خمیری به دست آید.

سپس این ماده را روی پوست خود قرار داده و حدوداً نیم ساعت به آن زمان بدهید تا خشک شود. در نهایت پوست خود را با آب ولرم بشورید. ماسک شیر و موز دیگر ماسک مناسب برای درمان این حساسیت‌ها است به طوری که می‌توانید از یک موز رسیده و یک چهارم فنجان شیر سرد و دو قطره روغن ریحان استفاده کنید. این ماده نسبتاً خمیری را روی بخش‌های آسیب دیده بمالید و با گذشت ۴۵ دقیقه پوست خود را با آب خنک بشورید.

بهترین محصولات ضدعفونی کننده دست

مواردی که در این مقاله بیان شد تماماً برای درمان حساسیت پوستی به شوینده‌ ها چون وایتکس است و اما اگر بخواهیم راه حلی جهت پیشگیری از این حساسیت‌ها بیان کنیم مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید استفاده از شوینده‌های مناسب و فاقد مواد شیمیایی است. مثلاً ضدعفونی کننده ‌های دست اوپتیمم جزو بهترین شوینده‌ها برای دست هستند که می‌توان آن را جایگزین شوینده‌های شیمیایی کرد و حتی در صورت ایجاد حساسیت پوستی با سایر مواد شوینده، از این زود عفونی کننده‌ها استفاده نمود.

بهترین محصولات ضدعفونی کننده دست

محصولات ضدعفونی کننده دست اپتیمم:

ضدعفونی کننده دست ۶۰۰ H

یکی از انواع محصولات اپتیمم که بر پایه پروبیوتیک طراحی شده است ضدعفونی کننده دست ۶۰۰ H بوده که سازگاری کاملی با پوست دارد و به حفظ باکتری‌های خوب نیز کمک می‌کند. این ضدعفونی کننده هم برای ضدعفونی کردن دست و هم به عنوان گند ‌زدا عمل می‌کند.

ضدعفونی کننده دست ۳۰۰ H

نوع دیگر این ضدعفونی کننده‌ها که بر پایه اتانول ۷۰ درصد و گلیسیرین است ضدعفونی کننده ۳۰۰H بوده که از حرفه‌ای‌ترین محصولات اوپتیمم برای ضدعفونی کننده دست به شمار می‌رود.

ضدعفونی کننده دست ۵۰۰ H

این نوع ضدعفونی کننده بر پایه ایزوپروپیل الکل و لانولین ساخته شده است که می‌توان گفت بیشترین کاربرد را جهت ضدعفونی کردن وسایل الکترونیکی چون موبایل تبلت و لپ تاپ دارد.

سخن پایانی

ایجاد حساسیت پوستی به شوینده‌ ها می‌تواند موجب قرمزی، خارش و التهاب پوست دست شود و مشکلات نگران‌کننده‌ای داشته باشد که معمولاً خانم‌های خانه‌دار با آن مواجه می‌شوند. ضمن اینکه این حساسیت در طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های جدی‌تری به پوست و بدن شما وارد کند از این رو می‌توانید برای درمان حساسیت پوستی به شوینده‌ از ضدعفونی کننده‌های دست اوپتیمم نیز استفاده نمایید.

در این خصوص لازم است بدانید شرکت بی‌نظیرکاران ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در زمینه تولید انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه