شرکت بی نظیرکاران تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران

Binazirkaran

چربی زدایی و تمیز کردن اجاق گاز (اجاق گاز شیشه ای، استیل و…)

آنچه در این مقاله می‌خوانید
تمیز کردن اجاق گاز
چربی زدایی و تمیز کردن اجاق گاز (اجاق گاز شیشه ای، استیل و…)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اجاق گاز جزو آن دسته از وسایل مهم آشپزخانه است که در طول روز ممکن است چندین بار برای تهیه غذا از آن استفاده شود. از این رو همواره در معرض چربی و کثیفی قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع تمیز کردن اجاق گاز (Cleaning the stove) با روش‌های مؤثر می‌تواند برای هر خانم کدبانویی اهمیت زیادی داشته باشد. حال ما سعی کرده‌ایم در ادامه مقاله بهترین روش ها را برای داشتن اجاق گاز تمیز برشماریم.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

با توجه به اینکه یکی از اجاق گازهای لوکس و زیبا برای آشپزخانه، اجاق گاز شیشه ‌ای است امروزه در بسیاری از آشپزخانه‌ها این نوع اجاق گاز دیده می‌شود. اما لازم است بدانید تمیز نگه داشتن این نوع اجاق گاز کمی دشوار است. سطح شیشه‌ای اجاق گاز با پاشیده شدن روغن ظاهری لکه‌دار گرفته و چنانچه سریعاً پاک نشود با روشن کردن مجدد اجاق گاز چربی‌ها و مانده‌های غذا، سوخته و پاک کردن آن غیرممکن می‌شود.

برای تمیز کردن اجاق گاز شیشه ‌ای و پیشگیری از تجمع چربی‌ها و گرد و غبار می‌توانید از اسپری سرکه سفید و یک تکه پارچه میکروفیبر استفاده کنید تا چربی‌ها را به طور کامل پاک کنید. توجه داشته باشید چنانچه مدتی از تمیز کردن صفحه شیشه گاز گذشته طبیعتاً تمیز کردن آن مراحل بیشتری خواهد داشت و با سرکه تنها نمی‌توانید سطح گاز را تمیز کنید از این رو پیشنهاد می‌شود برای از بین بردن لکه‌ های قدیمی گاز از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

مهمترین نکات برای تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای

  • همیشه باید اجازه دهید اجاق گاز شیشه‌ای خنک شود سپس آن را تمیز کنید.
  • برای تمیز کردن سطح شیشه‌ای گاز به هیچ عنوان از شوینده قوی استفاده نکنید.
  • به هیچ عنوان از ظرفشویی و برس‌های فلزی استفاده نکنید زیرا روی سطح شیشه‌ای خط و خش ایجاد می‌شود.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز استیل

اجاق گاز استیل نیز مانند اجاق گاز شیشه‌ای اگر به صورت روزانه پاک شود خیلی راحت‌تر می‌توان ذرات چربی و خرده غذاها را از سطح گاز زدود. برای تمیز کردن اجاق گاز استیل می‌توان از سرکه سفید، لیمو و جوش شیرین، نمک و جوش شیرین، مایع ظرفشویی و جوش شیرین و حتی آب جوش استفاده کرد. اما در صورت ایجاد لکه‌ های قدیمی بر روی اجاق گاز استیل می‌توانید از مواد پاک کننده صنعتی استفاده کنید که البته این مواد شیمیایی ضررهایی نیز دارند و باید مراقب باشید که به سطح گاز آسیب نزنند.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز استیل

تمیز کردن شعله های اجاق گاز

یکی دیگر از قسمت‌های اجاق گاز که با گذشت زمان آلوده شده و نیاز به تمیز کردن دارد شعله‌های گاز و چدن گاز است. این قسمت‌ها با وجود اینکه کمتر تمیز می‌شوند چربی‌های قدیمی‌تر دارند و همچنین به دلیل داشتن سطح برآمده، برای پاک کردن آن باید از فرچه یا مسواک استفاده شود.

برای تمیز کردن این قطعات نیز می‌توان از ترکیبات مختلفی چون سرکه، آب و صابون، آمونیاک و جوش شیرین، جوش شیرین و لیمو، آب و سرکه سفید، آب داغ و مایع ظرفشویی استفاده کنید. متداول‌ترین روش استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی است به گونه‌ای که باید چدن‌ها را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون آب داغ و مایع ظرفشویی بگذارید.

می‌توانید در کنار این ترکیب از پاک کننده‌های صنعتی نیز استفاده کنید تا چربی‌ها به طور کامل از بین برود. سپس با استفاده از یک برس مناسب برآمدگی‌ها و تو رفتگی‌ها را تمیز کنید و در نهایت آن را آبکشی کرده و کامل خشک نمایید.

تمیز کردن اجاق گاز با سرکه

از جمله روش‌های مناسب برای چربی زدایی اجاق گاز ، استفاده از مواد طبیعی چون سرکه است. البته توجه داشته باشید که چنانچه گاز شما کثیفی کمی داشته باشد می‌توانید از سرکه استفاده کنید و سرکه برای چربی‌های انباشته شده چندان مناسب نخواهد بود. برای استفاده از سرکه می‌توانید مقداری از این ماده را بر روی گاز اسپری کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی صفحه باقی بماند. پس از اینکه چربی‌ها در سرکه حل شد با یک دستمال تمیز تمام سطوح را پاک کنید.

تمیز کردن اجاق گاز با سرکه

آمونیاک و جوش شیرین برای تمیز کردن گاز

از دیگر مواد مناسب برای تمیز کردن اجاق گاز می‌توان به آمونیاک و جوش شیرین اشاره کرد. برای تمیز کردن مشعل‌های قابل برداشت گاز می‌توانید به مدت یک روز آن‌ها را درون یک کیسه حاوی آمونیاک و جوش شیرین قرار بدهید و سپس با آب گرم به خوبی بشویید تا کاملاً تمیز و فاقد لکه های چربی شوند.

استفاده از لیمو برای چربی زدایی اجاق گاز

لیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد که تأثیر بسزایی در تمیزکنندگی و سفیدکنندگی دارد. چنانچه بخواهید برای تمیز کردن اجاق گاز (Cleaning the stove) از لیمو استفاده کنید ابتدا باید مقداری از لیمو را روی سطوح گاز بچکانید و آن را همه جا پخش کنید. اگر چربی‌های زیادی روی گاز انباشته شده می‌توانید ابتدا روی سطح گاز جوش شیرین بریزید و سپس آب لیمو را روی آن بریزید و در نهایت با یک دستمال تمیز گاز را پاک کنید.

استفاده از لیمو برای چربی زدایی اجاق گاز

مایع ظرفشویی برای تمیز کردن اجاق گاز

استفاده از مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین نیز می‌تواند جهت پاک کردن اجاق گاز مناسب باشد. این ترکیب کف آلود را می‌توانید روی سطح گاز بمالید و اجازه دهید چند دقیقه مایع ظرفشویی چربی‌ها را در خود حل کند و در آخر از یک پارچه تمیز نم دار برای پاک کردن روی گاز استفاده نمایید.

استفاده از شوینده همه کاره سبز

تمامی مواردی که در بالا گفته شد جزو روش‌های چربی زدایی و تمیز کردن اجاق گاز هستند. ضمن در بازار مواد شیمیایی متعددی وجود دارد که به عنوان چربی زدا شناخته می‌شود. اما چنانچه به دنبال یک روش معجزه آسا و عالی برای پاک کردن اجاق گاز هستید می‌توانید از شوینده همه کاره سبز بایو استفاده کنید. این محصول باکیفیت و غلیظ غیر سمی و بدون گاز است و راه حلی اقتصادی جهت پاک کردن انواع چربی‌ها از روی سطح گاز به شمار می‌رود.

جالب است بدانید اگر چه شوینده همه کاره سبز یک محصول ارگانیک است اما قدرت پاک کنندگی آن از بسیاری از مواد شیمیایی بیشتر است. چنانچه بخواهید از این محصول برای پاک کردن اجاق گاز استفاده کنید ابتدا می‌توانید این شوینده را رقیق کنید و آن را بر روی لکه ها اسپری نمایید. چنانچه لکه ها مقاوم باشد بهتر است پاک کننده را به مدت چند دقیقه روی سطح بگذارید و سپس با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.

این ماده شوینده بر روی سطوح نیاز به آبکشی ندارد و به راحتی پاک می‌شود. در نهایت باید بداند شوینده همه کاره سبز بایو اپتیم بهترین ماده برای جرم گیری سرامیک، کابینت، لوازم آشپزخانه، پنجره و اجاق گاز است که با قیمتی مناسب توسط شرکت بی نظیر کاربران به مشتریان گرامی عرضه می‌شود.

استفاده از شوینده همه کاره سبز

مزایای استفاده از شوینده همه کاره سبز برای تمیز کردن اجاق گاز

با وجود این که گفته شد از شوینده همه کاره سبز بایو می‌توان برای سطوح مختلف ازجمله تمیز کردن اجاق گاز استفاده کرد پس داشتن این شوینده برای هر خانه‌ای ضروری به نظر می‌رسد. قبل از خرید این محصول بهتر است با مزایای آن که شامل موارد زیر می‌شود آشنا شوید:

  • مناسب برای کنترل بوی بد و عفونت
  • دارای قدرت پاک کنندگی بسیار بالا
  • قابل بازگشت به طبیعت و دوستدار محیط زیست
  • کاهش حجم مصرف آب و مواد ضدعفونی کننده شیمیایی
  • عدم به جای ماندن لک بر روی سطوح
  • سازگاری کامل با پوست بدن و ضد حساسیت
  • عدم آسیب به سطوح و تجهیزات

سخن پایانی

تمیز کردن اجاق گاز و چربی زدایی آن با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است اما اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همواره می‌خواهید اجاق گازی تمیز و بدون چربی داشته باشید می‌توانید از شوینده همه کار سبز استفاده کنید. این محصول بی نظیر ویژگی‌های متمایزی دارد که بهترین گزینه در بین مواد طبیعی و شیمیایی برای تمیز کردن سطوح مختلف است.

چنانچه به دنبال تهیه محصول و یا دیگر مواد شوینده مصارف عمومی و تخصصی هستید خوب است بدانید که شرکت بی نظیر کاران به عنوان بهترین تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در خدمت شما مشتریان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه